راهنما دو کلاهک انتهایی و یک بدنه (3) فوری

دو کلاهک انتهایی و یک بدنه
بال ولو کستل, بال ولو

اکنون این فشارها در میان زن و مرد تقسیم شده است، توانایی منحصر به فرد زنان هم در گذشته، آنگونه که باید به آن توجه نشده بود و یا محیط آنها را سرکوب کرده است اما با صنعتی شدن جهان، زن و مرد همراه یکدیگر فعالیت میکنند. با توجه به حالت منحصر به فرد آن، butterfly valve را می توان بدون نیاز به گشتاور بالا و سایش و پاره شدن به آسانی به کار برد. برای اطمینان از حداکثر مقاومت در برابر سایش و شیمیایی طراحی شده است. تصویر زیر، برخی از اتصالات مورد استفاده برای انواع ولو را نمایش میدهد.

بال ولو کستل

تصویر متحرک زیر، ساختار و نحوه عملکرد یکی از انواع رایج ولو سماوری را نشان میدهد. تصویر زیر، بخشهای مختلف ولو کشویی را نمایش میدهد. سطح مقطع توپی شیر برای کاربردها و فشارهای مختلف متفاوت است. استواری پدر را به کوه تشبیه میکنند، اما پدران از کوه هم محکمتر و استوارتر هستند، پیچ و خمهای زندگی و گردنههای سخت را با صبر و استقامت طی میکنند تا خانواده در آسایش و آرامش باشد، پدر محکمترین تکیهگاهها برای فرزندان است، پدری که با ایستادگی و تحمل مشکلات سعی میکند تا فرزندانش را با همراهی مادر پرورش دهد و سر و سامان بخشد.

یکی از آنها این است که وقتی میخواهند بگویند فرزندانم آمدند، میفرمایند فرزندم حسن آمد یا فرزندم حسین آمد، توجه کنید که با لحنی مادرانه و بسیار عاطفی این خبر را بیان میکنند، ولی وقتی میخواهند بگویند پدرم آمد، میگویند پدرم، رسول خدا تشریف آورند. فتانه علیرغم عدم رضایت از زندگی با رسول ،بابت شرط و شروط پدرش جرات مطرح کردن درخواست طلاق را نداشته به هر طریق و راهی متوسل می شده تا رسول را وادار به طلاق کند، رسول هم که از شرط و شروط پدر همسرش مطلع بوده تنها راه جدایی و متارکه را طلاق توافقی و بخشش کل مهریه اعلام می کرده،مسیری که برای فتانه مصلحت نبود چراکه او نیز مانند پدرش کل زندگی و روابطش با آدم ها را بر مبنای پول و منفعت مالی بنا می کرد.

مادر پیری از پدرهای قدیم میگوید: پدرهای قدیمی بداخلاق بودند اما هیبتی داشتند که نمیتوانستی توی چشمهایشان نگاه کنی، به همه چیز از اسلام و قرآن و خانواده تا زندگی شخصی و خانوادگی پایبند بودند و نمیتوانستی حرفی روی حرفشان بزنی اما دل خانواده را گرم نگه میداشتند و اجازه نمیدادند که فرزندانشان در سختی تنها بمانند. این کارشناس مذهبی اظهار میکند: اینگونه است که خداوند به زندگی جوانان برکت میدهد و آنها را به حال خود رها نمیکند، اما وقتی آن جایگاهها حفظ نشود به ویژه هنگامی که والدین به پیری می رسند، اوضاع بر وفق مراد پیش نمیرود.

وی با تاکید بر حفظ حرمت والدین، تصریح میکند: بنابراین باید سعی کنیم تا حرمت والدین را نگاه داریم. میفرماید: حرمت پیران نگهدار ای پسر / تا نگردد طول عمرت مختصر. هدف اصلی از به کارگیری شیرهای تخلیه فشار، افزایش طول عمر تجهیزات با جلوگیری از آسیبهای احتمالی در شرایط بحرانی است. رسول می گفت: همان روزهای ابتدایی متوجه شدم که پدر فتانه با خواستگارسمج و دلباخته ی دخترش به جهت اوضاع مالی نامناسب وی مخالفت کرده و درصدد است تا با شوهر دادن فتانه شرِ خواستگار مزاحم را کم کند.لذا با یک تیر دو نشان را هدف گرفته هم از شر خواستگار بی پول خلاص می شود هم از طریق مشارکت با پدرم به نان و نوایی می رسد.

شرح مفصلی از مسیر دادگاه و موانعی که ممکن است در پیشرفت دعاوی احتمالی مانع حصول نتیجه دلخواه شود با هدف سوق دادن ایشان به مصالحه و سازش تنظیم کردم. و از جریان سیال در مسیر مخالف جلوگیری میکند. از هر گونه خطر بیرون انداختن یا انفجار اسپیندل جلوگیری می کند. فتانه هم پس از اطلاع از قصد پدرش شرط قبول پیشنهاد وی را دریافت یک سهم از سهام شراکت پدرش اعلام می کند که پدرش شرط می کند چنانچه فتانه هیچ گلایه و شکایتی از زندگی با من نکند به بهانه ی سالگرد ازدواجش یک سهم از شرکت را به نام وی منتقل کند ،لذا مطمئن بودم،ترس از دست دادن سهام شرکت مانع هر اقدامی از سوی فتانه علیه من خواهد بود و علیرغم کم محلی های من جرات هیچ اقدامی ندارد ،من هم که علاقه ای به وی نداشتم ،عاطل و باطل برای خودم زندگی میکردم.

رسول :اتفاقا منم قصد طلاق و متارکه ندارم بلکه قصد تجدید فراش دارم ،بالاخره چند ماه دیگه حکم محکومیت شما صادر شده و راهی زندان خواهید شد،مردی هم که همسرش در حبس هست این حق و داره که با اذن دادگاه اقدام به تجدید فراش کند.شما هم هر وقت از زندان خلاص شدی راجع به زندگی کنار من مختاری، هر کاری که صلاح می دانی انجام بده. شیر با فشار سیال رینگ نشیمنگاه شناور را به سمت توپ حرکت داده و آببندی (بستن شیر) را به این شیوه انجام میدهد. اگر شیر در وضعیت باز قرار داشته باشد، چرخش هندویل در جهت عقربههای ساعت باعث میشود تا توپ نیز در همان جهت حرکت کرده و پورت موجود در توپ عمود بر جریان قرار بگیرد.

جهت جریان شیر توپی به سادگی از ورودی به خروجی برای یک شیر دو طرفه است. همچنین برای کار در محدوده دمایی بالا طراحی می شوند. پدرام تصریح میکند: تجملات باعث این شده است که در مناسبتها موارد مهمی را از دست بدهیم و به آنها توجه نکنیم. بسته به شرایط نصب ، مستقیماً روی خط لوله یا تابلوی کنترل با چندین ابزار اندازه گیری در همان مکان ، قابل نصب است. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعاتی مانند اصول اولیه چک ولوها، انواع و چگونگی کار کردن آنها، چگونگی انتخاب و نصب چک ولو، چگونگی حل مشکلات آنها و در نهایت اینکه همیشه آنها علت مشکل نیستند؛ میپردازیم.

یکی از مزایای بزرگ بال ولو، طراحی ساده این قطعه می باشد زیرا باعث پایین آمدن هزینه نصب شیر در خط جریان سیال می شود، علاوه بر آن طرح های پیشرفته شیرهای توپی قابل تعمیر هستند. اما با توجه به اینکه دارای عملکرد پرسرعت و طراحی ساده می باشند، زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و سبب کاهش هزینه در نصب شیر می شوند. وعده ای که احتمال عملی شدن آن گرچه غیر ممکن نیست اما در زندگی فتانه و رسول عملی شدن چنین وعده ای غیر ممکن شده بود. در غیر این صورت باید توسط دستگاه فرز به شافت چهارگوش تبدیل و به عملگر پنوماتیک کوبل شود.

همچنین بدلیل نوع طراحی بال ولو جهت باز و بسته کردن مسیر عبور گاز فریون به آچار نیاز است که همین امر باعث شده افراد غیر متخصص امکان دخالت در امور را از دست داده و نتوانند خواسته یا نخواسته به سیکل تبرید آسیب برسانند . از جمله مزیت های این شیر شامل آب بندی مناسب ،تحمل فشار نسبتا زیاد، عمر مفید و سرعت در باز و بست و افت فشار کم در مسیر عبور سیال است. شیر چند راهه یا «مولتی پورت ولو» (Multiport Valve)، یکی از انواع ولو با کاربری ویژه است که المان مسدود کننده جریان در آن از چند مجرا یا اصطلاحا پورت تشکیل میشود.

انواع شیرآلات چک وجود دارد که در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شود. برای اینکه تشخیص دهیم در داخل ماده مبرد رطوبت وجود دارد یا خیر باید بدانیم که وجود رنگ سبز ماده ی وسط سایت گلس تایید کننده عدم وجود رطوبت است و نشان دادن رنگ زرد تاییدی بر وجود رطوبت در سیال میباشد. در خطوطی که نیاز به روغن کاری تجهیزات می­باشد، از سایت گلس مصرف شده تا رنگ روغن و همچنین تمام شدن یا این که نشدن آن به وسیله اپراتور قابل تشخیص باشد. هنگامی که تلاش برای کار با این اهرم بیش از ۳۵۰ اپراتور دنده ای فراهم شده است.

معیارهای مختلفی برای تقسیمبندی این شیرها وجود دارند. تقسیمبندی انواع ولو بر اساس معیارهای مختلفی نظیر عملکرد ولو در سیستم، مکانیزم حرکت المان مسدود کننده، منبع انرژی عملگر، اتصالات و نوع المان مسدود کننده انجام میگیرد. با کمک معیارهای گوناگونی قادر هستیم تا انواع شیرهای توپی بال ولو را دسته بندی کنیم. انواع مختلفی از آب بند ها و سیت در بال ولو وجود دارد و هر کدام کاربرد خاصی دارد که به دلیل سازگاری شیمیایی، فشار و درجه حرارت مناسب هستند. به وسیله تنظیم درپوش می توان نشت بند را در محل خود فشرده و بدینوسیله مغزی را آب بندی نمود.

به این معنا که شیر در دو سمت بال کاملاً مستقل آب بند بوده و اگر هر سمتی از خط دارای فشار باشد جریان معکوس نمیتواند شکل بگیرد. سایت گلاس را بایستی در مسیر مایع تعبیه کرد به گونه ای که پیش از شیر انبساط بوده (اکسپنشن ولو) و بعداز هر وسیله جانبی در خط مایع، باشد. به طور کلی، شیرهای یکطرفه گزینه مناسبی برای نصب در سیستمهای تخلیه سیال نظیر مسیر پمپ و کمپرسور هستند. از مزایایی مهم بال ولو کستل کاهش هزینه نصب شیر در خط جریان و قابلیت تعمیر این قطعات در طراحی های پیشرفته است. توجه نمایید که برای طراحی این قطعات از گردش نود درجه ای یک گوی تو خالی استفاده شده است.

او به تو میگوید که تو کیستی و باید چگونه در برابر شرایط زندگی تاب بیاوری. وقتی نهالی را میکارند، در کنار آن چوب یا میلهای میگذارند که آن نهال خوب رشد کند، مرد یا پدر نیز چنین نقشی در زندگی همسر و فرزندان خود دارد. پدران و مادران وقتی سن و سالشان بالا میرود، دلهایشان نازکتر میشود، گاهی با کوچکترین بیاحترامی دلشان ترک برمیدارد اما باز هم محبت و عشقشان را از فرزندان دریغ نمیکنند. همه توقع پدران، محبت از فرزندان است، این روزهایی که دغدغههای زیادی گریبانگیر انسانها شده است، محبت کردن کار سختی نیست، دلشان را با واژههای عاشقانه پدر و فرزندی میتوان شاد کرد.

• عملکردشان ساده و سریع است و با چرخاندن 90 درجه اهرم شیر میتوان به راحتی آن را باز و بسته کرد. را تا فشار حداکثر 50 بار و بازه دمایی 40- تا 120 درجه سانتیگراد را دارد. حداکثر دمای سرویس 240 درجه فارنهایت / 115 درجه سانتیگراد است. لازم به ذکر است که نشیمنگاههای فلزی نیز تولید شده اند که مخصوص دماهای بالا میباشند و نوعی بال ولو یا شیر توپی (Ball Valve) به نام Trunnion Mounted Ball Valve ساخته شده است که تا دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد کار میکند. شیر توپی یا بال ولو یا شیر گازی یک مدل از انواع شیر می باشد که با گردش 90 درجه یا ربع گردش که در جهت مستقیم حرکت سیال است شیربال ولو دارای یک قطعه رابند که حرکت دورانی دارد و شامل یک توپ کامل و یا نیمه کامل است.

از جمله وظایف سایت گلاس در ساختار سایت گلاس کستل بررسی داخل سیستم، گرفتگی های صافی ها و فیلتر ها، سطح مایع مبرد، حرکت سیال، رنگ و میزان شفافیت سیال و نیز رطوبت موجود در سیستم است. • تمیز کردن این نوع از شیر سخت است. تا همین اواخر ، شیر توپی نوع 546 فقط در موجود بود ابعاد DN10 تا DN50 – اکنون ، اما ، در ابعاد DN65 تا DN100. درست در سیونه سال قبل در همین روز یعنی یازدهم اردیبهشت ۱۳۶۰، آقای مهدوی کنی وزیر کشور بود و او با مهربانی و با نگرانی به درخواست ما برای برگزاری میتینگ روز اول ماه مه (روزجهانی كارگر) در میدان آزادی پاسخ مثبت داد و مجوز صادر کرد و پر شکوهترین میتنیگ سازمان با شرکت بیش از صدهزار نفر برگزار شد كه متاسفانه در آخر با حمله مسلحانه عدهای تحت عنوان گروههای فشار آن برنامه به هم خورد.

این شیرها برای استفاده در مواد مختلفی مثل مایعات، هوا، گازها، بخار و… سایر مواد مهر و موم محبوب PTFE و پلی آمید (نایلون) هستند. حلقه O پشتی ، که مهر و موم پویا است مهر و موم توپ PTFE را فشار می دهد توپ ، همیشه در درون باقی می ماند موقعیت و سازگار با بعد مربوطه اتحادیه بوش پیچیده دیگری است جزئیات با موضوع چپ دست ثبت شده ما برای شناور مهر و موم توپ برای همیشه باقی بماند محکم ، بوش اتحادیه می تواند باشد تنظیم شده با ابزار یکپارچه شده است. مهر و موم پشتی ایجاد می کند مطمئن شوید که محل عبور محکم بسته شده است ، حتی در صورت تپش یا آب چکش.

سیت یا همان رینگ آببندی وظیفه آببندی اطراف بال و نشیمنگاه رو به عهده دارد و محل نشیمنگاه را برای قرارگیری بال آماده می کند. شیر سوزنی برای تنظیم جریان استفاده می شود، در حالی که بهتر است از شیر توپی به منظور قطع و وصل جریان، بدون افت فشار، استفاده کرد. بنابراین، در موقعیت هایی که قطع و وصل جریان، بخصوص، حالت قطع کامل مدنظر است، شیر توپی گزینه مناسب تری نسبت به شیر سوزنی است. یک توپ فلزی به شکل بعلاوه که از یک جهت بسته و از یک جهت کاملا باز است، در این شیرها استفاده شده است؛ که اگر در مسیر جریان، سمت باز شیر قرار بگیرد، جریان برقرار می شود.

شیر دستی یکی از شیرآلات خطوط مسیر و جریان سیال مبرد در سیستم تبرید میباشد. یکی دیگر از این جوانها میگوید: دستِ پدر گاهی خالی است و شاید شانههایش بلرزد، اما او مرد پرعطوفتی است که نمیخواهد غم و ناتوانیاش را دیگران ببینند، او رگ و ریشه هر آدمی است. وی ادامه میدهد: پدر امروز شاید به دلیل مشکلات اقتصادی شکسته و شرمسار باشد اما ناتوان نیست و اینها سختیها و فراز و نشیبهای زندگی است. بعد راسته بازار را نشانم داد و گفت: اینها هم شغلهای دیگری است که میتوانی داشته باشی پسرم. وی خاطرنشان میکند: بنابراین بهتر است به جای اینکه رنج این تشریفات را بر خود هموار کنیم، این روز و روزهای مشابه را شروعی برای خودشناسی بدانیم و به فرزندانمان نشان دهیم که امروز روز مرد است و من رفتار مردانه ای از خود نشان خواهم داد و به مادرتان کمک میکنم یا قول میدهم که کمک و همکاری بیشتری در خانواده داشته باشم.

ذرات فلوروکربن را می توان برای بهبود روانکاری به سایر پوشش ها از جمله نیکل الکترولس اضافه کرد. آبکاری الکترولس نیکل، روشی برای ایجاد پوشش نیکل بدون اعمال جریان خارجی بر روی شیر توپی است و الکترون مورد نیاز بوسیله واکنشهای شیمیایی درون حمام تأمین میشود. ما مناسبتها را برای این احیا و پاسداری میکنیم که ببینیم از سال گذشته تاکنون چه رشد معنوی و روحی در روند تربیت و مراقبت از خودمان داشته ایم، اما متأسفانه گرامیداشت این مناسبتها جای خود را به مهمانی و شبگردی و رستوران رفتن و خرجهای غیرضروری داده است. میتوان استنباط کرد که تربیت فرزند، کار پدر است و اصول مراقبت از خود، اصول اجتماعی شدن و شکوفایی رشد عاطفی و معنوی را پدر به خانواده میآموزد و حتی وقتی هم که نیست، نقش او وجود دارد، به عنوان مثال، مادر به فرزندانش میگوید پدرتان در مورد این موضوع یا موضوعی دیگر چنین گفته است و به این شکل رهنمودها از طریق پدر به مادر و از مادر به فرزندان ابلاغ میشود.

این نوع شیر پیکربندی و تنظیمات مختلفی دارد، برای مثال میتوان آن را به صورت سه راه، چهار راه، پنج راه و … برای مثال در مسیر خط تخلیه یک پمپ مخزنی که در خانه وجود دارد، یک چک ولو قرار دارد. بال ولو نسبت به شیر دستی برای کنترل مسیر مبرد و کاهش نشتی داخل مسیر مزیت های بیشتری دارد. که برای کنترل جریان سیال مبرد در مسیر حرکتی سیال به کاربرده میشود. چرخش مخروط و قرارگیری راستای مجرای آن در مسیر خط لوله، امکان حرکت جریان سیال در سیستم را فراهم میکند. شیر توپی با اتصالات مسی تولید گردیده و کاربرد اصلی آن کنترل و قطع و وصل حرکت و جریان سیال می باشد.

این شیرها در اغلب موارد به منظور کنترل جریان مورد استفاده قرار میگیرند. که این توپی توسط دو حلقه آب بندی برای کنترل جریان احاطه شده است. این ایده آل برای استفاده در همه چیز است ، از برنامه های ساده آب گرفته تا برنامه های دستی در فرآیندهای سختگیرانه. شیر برقی یکی از شیرآلات خط لوله جریان در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع است. به عبارتی دیگر، شیر توپی یکی از ساده ترین مکانیزم ها برای وصل کردن یا قطع کردن سیالات در خطوط لوله می باشند. چک ولو یا شیربرگشتی امروزه به درستی شناخته نشده و برای همین از محبوبیت خاصی در بین صنایع مختلف برخوردار نیست.

فشار ترک خوردگی به عنوان سر نشیمن (فشار) یا فشار باز شدن نیز شناخته می شود. ازدواج فتانه ورسول بدون رضایت این دو با اجبار خانواده ها سر گرفته بود.از آن دست ازدواج هایی که والدین وعده ی ایجاد عشق و علاقه بین زوجین را به پس از زندگی مشترک حواله می کنند. بنابراین از فرزندان و حتی از خود والدین انتظار داریم که در تربیت فرزندان، بحث آشنایی با اقتصاد را نه با ناامید کردن آنها بلکه با داشتن یک روش درست اقتصادی آموزش دهند تا هزینههای زندگی را به ویژه در این مناسبتها تعدیل و مدیریت کنند. و ثانیا این فریاد حضرت زینب، فریاد پیروزی بود زیرا راویان مختلف گفتهاند :ابکت (نه بکی) یعنی همه را گریاند.

حجتالاسلام گرجی ادامه میدهد: بنابراین توجه داشته باشید به هنگامهای که شهید حججی (ره) پای پدر و مادر را بوسیدند یا شهید حاج قاسم سلیمانی پدرشان را بر دوش میگرفتند و به روضه حضرت زهرا میبردند یا از کفِ پا تا فرق سر مادرشان را میبوسیدند. حجتالاسلام گرجی تصریح میکند: در حدیث شریف کسا، حضرت زهرا (س) هفتاد درس به ما میآموزند. حالا خودت ببین از چه چیزی خوشت میآید، خدا بیامرزد اموات شما را، فقط ای کاش اجازه داده بود درس بخوانم خوب، گاهی هم اینطور میشود. در یک سیستم سالم و بدون رطوبت ماده مبرد به شکل یک ستون از مایع بدون کف و شفاف و بی رنگ دیده میشود.

به صورت نمونه در زمانیکه اپراتور، مایع کف آلود را در ساید گلاس مشاهده می­نماید به راحتی از وجود ایراد در سیستم باخبر می­شود. بنابراین با وجود جریان شیر برگشتی نیز شروع به کار میکند. وقتی شیربرگشتی باز باشد، دیسک داخلی اجازه عبور جریان به طرف جلو را میدهد. در ولو توپی با پورت کامل، قطر داخلی ولو با قطر داخلی لوله یکسان است. شیر کروی نسبت به شیرهای دیگر، استفاده های بیشتری دارد و دلیل آن ساختمان داخلی ساده آن می باشد. در مدل Trunnion گوی کروی توسط دو ساپورت انکور از بالا و پایین به بدنه شیر متصل است و برای سیالاتی با فشار بالا مناسب است.

پس اینگونه نباشد که عمری حسرت برای فرزندان باقی بماند. این روحانی ادامه میدهد: اگر این سد برداشته شود فرزندان دچار افراط محبت مادرانه میشوند و معمولاً در خانوادههایی که پدر نباشد و نقش خود را به درستی ایفا نکند، فرزندان دچار افراط محبت مادرانه میشوند. آنها وقتی پیر میشوند، شکنندهتر میشوند و این وظیفه فرزندان است که مراقب آنها باشند. شهید مطهری تعبیر دیگری نیز در این زمینه دارند، ایشان میفرمایند: “پدر مانند یک سد آب است که در پشت آن آب حجیمی جمع شده است. این آب، محبت و غرایز مادرانه است و سد، پدر” وجود این سد باعث میشود تا محبت مادری به صورت تعدیل شده به فرزندان برسد.

من و شما نیز علم و قدرتی داریم و با این علم و قدرت پرواز میکنیم ولی وقتی پرنده قصد فرود دارد، بالهایش را جمع میکند. این نوع از دندها به ولوها اجازه میدهد که از دسته کوچکتری استفاده کنند ولی نیروی حاصله از انها به اندازه یک ولو بزرگ میباشد. متخصصان تکنوپایپ بر این باورند که در این نوع شیرها، شافت، توپ و استوانه نگهدارنده به عنوان یك مونتاژِ واحد عمل کرده كه قادر به تحمل بارهای سنگین تولید شده توسط توپ هایی با ابعاد بزرگ می باشد. در این نوع طراحی پایه و توپ به عنوان یک واحد کار می کنند.

این نوع شیر در دستهبندی شیرآلات قطع و وصل جریان (on- off) قرار داشته و در حالت نیم باز دچار آسیب خواهند شد. چک ولو برای بازو بسته شدن نیاز به وجود جریان در لوله دارند. سوپاپ های چک سوپاپ های دو پورت هستند ، بدین معنی که در بدن دو دهانه دارند ، یکی برای ورود مایعات و دیگری برای خروج مایعات. بال ولو مولتی پورت میتواند جریان کامل را از ورودی گرفته و به یک یا چند خروجی هدایت کند. چک ولو یا شیر یکطرفه همانطور که از اسم آن پیداست برای هدایت سیال در یک جهت استفاده می شود.

این نوع شیرها از طریق باز کردن توپیای که در وسط آنها فضای بازی وجود دارد وظیفه هدایت و تنظیم انواع مختلف سیالات را بر عهده دارند. در این مقاله از وبسایت آریا فیدار آزما به برسی کامل انواع شیر های توپی یا بال ولو ها (Ball Valves) خواهیم پرداخت. بال ولو کستل سری A/6590 – A/6570 – (پورت کامل شارژ مبرد) و در سری A/6591 – A/6571 (پورت کاهش یافته) با اتصالات هستند. بال ولو پورت دار کستل مدل 6570/7A سایز 7/8 ، قابلیت استفاده با انواع مبردهای R22، R134a، R404A، R407C، R410A و R507 و… این بال ولوها در سایز های مختلف موجود بوده و که با انواع مبرد های رایج در سیستم های برودتی سازگاری دارند.

این بال ولوها در سایزهای مختلف موجود بوده و که با انواع مبرد های رایج در سیستم های برودتی سازگاری دارند. علاوه بر سلسله مطالب آموزشی و معرفی، کارشناسان ما در مجموعه ولو ایران آماده پاشخگویی به سوالات فنی و مشاوره در مورد خرید انواع شیر توپی متناسب با مشخصات مدنظر شما عزیزان هستند. به علاوه که فرق است بین سر به دیوار کوبیدن و استفاده از اسلحه (شمشیر) برای خون جاری کردن از سر. علاوه بر تشخیص وجود رطوبت از طریق تغییر رنگ ماده ی وسط ساید گلاس، میتوان از این دستگاه جهت مقایسه رنگ ماده مبرد در طول خط جریان بهره برد. ​This  post w as written wi​th G SA​ Content Gen​erat​or Dem᠎ov ersion.

از جهت تعمیر و تمیزکاری راحت تر شکل طراحی بدنه اهمیت بالایی دارد و از لحاظ طراحی بدنه بال ولوها به سه دسته زیر تقسیم می شوند. این شیر در مواقعی قیمت چک ولو که مایع در لوله در جهت معکوس در جریان است، به شکل اتوماتیک می تواند مانع از برگشت جریان شود. قیمت چک ولو کستل شیر نگهدارنده ، شیر پا یا شیر یک طرفه دریچه ای است که به طور معمول اجازه می دهد مایع (مایع یا گاز) فقط از یک جهت از طریق آن عبور کند. شیر توپی یا همان بال ولو از دسته شیرآلات کاربردی در تجهیزات آتش نشانی و کاربردی در اکثر شرکت های نفت و گاز میباشد که جریان مایعات یا گاز را با استفاده از یک توپ دوار که دارای یک سوراخ است کنترل می کند.

Ball Valveها شیرهای ساده قطع و وصل هستند که از یک قطعه توپی شکل برای متوقف کردن و راه اندازی دبی سیال در پایین دست شیر استفاده می شود با چرخش ساقه شیر به سمت موقعیت باز شدن توپی چرخیده و سوراخی که در وسط آن تعبیه شده است در مسیر ورود و خروج سیال قرار میگیرد و در نتیجه سیال از شیر عبور می کند.وقتیکه توپی طوری بچرخد که سوراخ آن عمود بر مسیر سیال قرار گیرد، دبی سیال متوقف می گردد. بال ولو فلنج دار یا شیر توپی فلنج دار هایلوک در سیستم های هیدرولیک و کارخانه های شیمیائی مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ سبز فسفری: سیستم مشکل دارد. رنگ سبز: سیستم در حالت نرمال کار می کند. حاوی حسگر رطوبت که به هنگام وجود رطوبت در سیستم رنگ آن از سبز به زرد تغییر می یابد. شفت که در بالای توپ وصل شده است اجازه می دهد تا با حرکت 90 درجه از حالت باز به حالت بسته تغییر یابد. شیر دیافراگمی یا «دیافراگم ولو» (Diaphragm Valve)، یکی از انواع valve با مکانیزم حرکت خطی است که به منظور توقف، راهاندازی و تنظیم جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد. شیر کروی، شیر بشقابی یا «گلوب ولو» (Globe Valve)، یکی از انواع ولو با حرکت خطی است که به منظور توقف، راهاندازی و تنظیم (کاهش/افزایش) تدریجی جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد.

از سری شیرهای شرکت کستل، شیرهای توپی یا بال ولو است که در صنایع برودتی، تهویه و تاسیسات مورد استفاده قرار میگیرد. بال آن از مواد PVDF ساخته شده است. سیت ها اغلب از تفلون ساخته می شوند ، اما همچنین می توانند از مواد مصنوعی یا فلزات دیگر ساخته شوند. فتانه : این آقا میگه کل مهریه ام و ببخشم تا طلاقم بده اما من راضی به چنین شرطی نیستم و اگر منع و شرط پدر نبود تا الان مهریه ام را اجرا گذاشته بودم و امروز به جای من، ایشون زندان بودن،حالا هم که این اتفاق افتاده و آب از سرم گذشته حاضر به طلاق با چنین شرطی نیستم .

بال ولو توانایی تحمل فشارهای بالا و حجم بالای سیال را در سیکل تبرید دارند. بال ولو یا شیر توپی، یکی از محصولات شرکت کستل ایتالیا میباشد که در سیکل برودتی به منظور قطع و وصل جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع شیر دو تکه است، که یک قسمت آن در انتهای خود دارای اتصال بوده و قسمت دیگر آن که داخل تکه اول قرار میگیرد تریم را در سر جای خود نگاه داشته و دارای اتصال انتهایی دوم میباشد. در شیرهای خطی با عملگر محوری، جابجایی المان مسدود کننده توسط نیروی پنوماتیکی یا الکترومغناطیسی در یک محور مشخص انجام میگیرد.

بال ولو یا شیر توپی (Ball Valve) نوعی از مهم ترین شیرآلاتی است که در آن با استفاده از یک توپ فلزی قطع و وصل جریان سیال(نفت،گاز،بخار) انجام می شود.این توپ فلزی به صورت علامت بعلاوه، از یک جهت باز بوده و از یک جهت مسدود است ؛ بنابراین کافی است برای برقراری جریان سیال سمت باز شیر در مسیر جریان قرار داشته باشد. بال ولو یا شیر توپی نوعی از مهم ترین شیرآلاتی است که در آن با استفاده از یک توپ فلزی قطع و وصل جریان سیال انجام می شود.این توپ فلزی به صورت علامت بعلاوه، از یک جهت باز بوده و از یک جهت مسدود است ؛ بنابراین کافی است برای برقراری جریان سیال سمت باز شیر در مسیر جریان قرار داشته باشد.

جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. شیرهای دو تکه و سه تکه قیمت بالاتری دارند ولی هزینه تعمیر این نوع شیرها نسبت به شیرهای یک تکه کمتر است. شیرهای توپی پی وی سی غالباً قیمت پایین تری دارند (به جز شیرهای ISO-top) و به طور گسترده ای در آبیاری ، تأمین آب و زهکشی یا محیط های خورنده مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، نمی توان از آن در اسید نیتریک “یا بسیاری از محیط های خورنده دیگر” استفاده کرد. این جایگاهها باید مشخص شود تا وظایف آنها نیز به منصه ظهور برسد و بر همه افراد خانواده مشخص شود.

وی اظهار میکند: متأسفانه برآوری این هزینهها نیز در کشور ما دشوار است و چشم و همچشمی ها باعث شده است که برخی ناچار به تحمل این شرایط شوند. این روانشناس ادامه میدهد: البته اینجا نکته قابل تأملی وجود دارد و آن اینکه وجود دانایی و توانایی در مرد به این خاطر بوده است که مرد در خانواده سنتی، روابط اجتماعی و تعامل بیشتری داشته است ولی هم اکنون خانمها نیز با پیشرفت در عرصههای اجتماعی، بیش از ۱۵۰ سال است که در جهان موقعیت ویژهای دارند. هرچند که این گونه شیرها در صنعت بیشترین کاربرد را دارد ولی از این شیرها به صورت کلی نمی توان در سیستم های کنترلی استفاده کرد.

حجتالاسلام گرجی ادامه میدهد: در خانواده نیز مادر بیشترین قداست را دارد ولی پدر، بیشترین قدرت و جایگاه را دارد. وی خاطرنشان میکند: چنانچه بخواهیم تشبیهی داشته باشیم، این موضوع مثل مدرسه میماند، در این مدرسه، یک مدیر وجود دارد که مدیر تمام مدرسه است و یک مدیر کلاس هست، که او مادر است، بالاترین جایگاه در آن مدرسه متعلق به مدیر است که مقام پدر را دارد اما بیشترین قداست متعلق به مدیر کلاس است، مدیر کلاس هم اینجا مادر خانواده است. بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ را می توان به عنوان یکی از مهم ترین محصولاتی دانست که در بازار عرضه شده است و دارای کاربرد بسیار زیادی است.

بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ با استفاده از بهترین و مقاوم ترین مواد اولیه تولید شده و در دسترس شما می باشد. جنس بدنه شیرهای توپی معمولا از فولاد ساخته می شود و می توان جهت افزایش دوام بیشتر در مقابل خوردگی با آلیاژ نیکل پوشش شوند.تولید کنندگان بال ولو ( شیرهای توپی ) را به صورت فلنج دار، ساکتی و لب جوشی در کلاس های 150،300،600،900،1500،2500 تولید می کنند و در بازار خرید شیر توپی با برندهای ایرانی و خارجی موجود می باشد. توجه به جهت دسته شیر توپی مهم است تا بدانید شیر باز است یا بسته. بال ولوها را بر اساس ساختمان و شکل طراحی آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می کنند، بدنه شیر و بخش توپی شیر دو جزء مهم در دسته بندی این شیرها هستند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.