10 هدف همکاری سایپا و ایران خودرو

[ad_1]

10 هدف همکاری سایپا و ایران خودرو

یک کارشناس صنعت خودرو در یادداشتی نوشت: همکاری فنی و تخصصی سایپا با ایران خودرو آغاز می شود. بنابراین همکاری این دو خودروساز در دولت سیزدهم را باید به فال نیک گرفت.

به گزارش ایسنا، در یادداشت رسول قاسمی آمده است: سال ها بر همکاری گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو تاکید شد، اما هیچ وقت دو مجموعه نتوانستند همکاری مشترک را تعریف کنند، اما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش این همکاری ها. کیفیت خودروهای ملی و تاکید رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت هم افزایی دو خودروساز ملی و افزایش تولید خودرو در سال 1401 با هدف آرامش بخشی به بازار و پاسخگویی به نیازهای مردم، گروه خودروسازی سایپا در روزهای پایانی سال گذشته آغاز به کار کرد.
بدین ترتیب با همکاری گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو 10 هدف استراتژیک شامل تولید محصولات با کیفیت بهتر، افزایش تعامل و هم افزایی دو خودروساز، ارتقای فناوری محصولات، استفاده از توان و پتانسیل فناوری و تجربه هدف اقتصاد کاهش قیمت تمام شده خودرو، کاهش وابستگی به واردات برخی قطعات، تقویت صنعت خودروسازی، خنثی سازی تحریم ها، افزایش تولید و تسریع در تحویل محصولات به مردم و در نهایت تحقق صادرات است.
طبق مذاکرات انجام شده، ایران خودرو از پتانسیل علمی، زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تحقیقات سایپا که بزرگترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه است، استفاده خواهد کرد.
گروه خودروسازی سایپا در سال جاری طبق اعلام قبلی به تولید مقرون به صرفه دو خودروی شاهین و کوئیک ادامه خواهد داد. این رویداد بزرگ و مهمی است که گروه خودروسازی سایپا برای اولین بار با هدف کاهش قیمت تمام شده در دستور کار خود قرار داده است. بنابراین همکاری این گروه و ایران خودرو در دولت سیزدهم باید به فال نیک باشد نه موج سواری. زیرا بسیاری از شرکت های بزرگ و حتی پیشرفته دنیا به این سمت حرکت کرده اند.
اگر شاهد روی کار آمدن خودروسازان بزرگ هستیم و می توانند در بازارهای مختلف حضور داشته باشند، با همکاری، تعامل و بهره گیری از پتانسیل سایر خودروسازان و حتی رقبا است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.