گیج فشار روغنی ای شاپ صنعت

گیج فشار روغنی – ای شاپ صنعت
گیج روغنی

روغن در فشارسنج نه تنها اثرات لرزش سیستم را کاهش میدهد، بلکه باعث عملکرد روان تر قطعات داخلی فشارسنج نیز می شود و اثرات اصطکاکی که همواره به آنها وارد می شود را کاهش می دهد. گیج های فشار که به آنها فشارسنج و مانومتر نیز گفته می شود، معمولا برای سنجش فشار مخزنی که به آنها متصل است استفاده می شوند. سیستم پایپینگ در یک موتورخانه ساختمان و یا در یونیت های نفت و گاز همواره مملو از لوله و اتصالات می باشد و به حدی شلوغ می باشد که المان های کوچک هیچ گاه به چشم نمیاید و هنگامی که به چشم ما نمی آید شاید حس کنیم که اهمیت آنچنانی ندارند ولی باید بگویم که از لوله گرفته تا یک پیچ همگی مهم می باشند و باید در نحوه انتخاب و نصب آن ها دقت نمود تا بالاترین کارایی را داشته باشند . با این وجود، در هنگام انتخاب گیج فشار روغنی، برخی ملاحظات اضافی وجود دارد. از دیگر مزیت های پرشر گیج های روغنی نسبت به نوع خشک آن، عدم ایجاد مشکل در خواندن درجه گیج، هنگام رطوبت و نم و یا به هنگام یخ زدگی است، درزهای محکم و بدون مشکل این نوع گیج ها از این بروز این نوع مشکلات جلوگیری میکند درحالیکه در مورد گیج های خشک اینطور نیست و امکان به وجود آمدن این نوع مساِئل بالا است.  Th is h as  be​en creat​ed wi᠎th the  help  of GSA C​ontent Generator  D​em over᠎sion.

0 تا100 بار خواهیم پرداخت.

لوله Bourdon متکی به اثر صافی است که یک لوله صاف یا دایره ای هنگام فشار به داخل وارد می کند. این فشار شکل C را مجبور می کند تا صاف شود. گیج فشارسنج از نظر عملکرد مانند یک فشار سنج عمل میکند و میتواند تغییرات ناشی از فشار را به شکل حرکت عقربه در صفحه نمایش یا به صورت داده های دیجیتالی نمایش دهند. فشار از طریق شکل C به انتهای متحرک لوله بوردون (D) منتقل می شود. در انتهای متحرک لوله بوردون، یک پایه محوری و محوری (E) حرکت راست را به چرخ دنده (F) متصل می کند. در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی ها و قیمت پرشر گیج روغنی 0 تا100 بار خواهیم پرداخت. گیج فشار هیدرولیکی: گیج فشار هیدرولیکی غالباً گیج فشار روغنی هستند که به دلیل فشار زیاد به 1000 بار می رسند. با این حال، برای درک اساس گیج فشار روغنی، باید مکانیسم فشار و قطعات آن را مرور کنیم. همانطور که از نام آن پیداست گیج فشار روغنی، فشار سنجی است که با مایع پر شده است، مانند سیلیکون یا گلیسیرین، تا عملکرد آن را در شرایط غیرضروری بهبود بخشد.

پرشر گیج یا گیج فشار سنج مانوترم روغنی، 0 تا 100 بار/ 0 تا 1500 psi محصول کشور ایرلند و یکی از پیشروترین تأمین کننده های شیرکنترل ها ابزارها و دستگاههای ثبت اطلاعات برای کاربردهای دما، فشار، سطح و جریان است. گیج فشار روغنی با ارائه مایع، به طور معمول گلیسیرین یا سیلیکون، برای محافظت از مکانیسم ها و اجزای سازنده گیج فشار، فشار خشک را بهبود می بخشد. گیج روغنی یک دستگاه فشارسنج معمولی است که نحوه اندازه گیری فشار در آن همانند ابزار های دیگر مانند سوئیچ فشار و ترانسمیتر فشار می باشد. دقت کنید که با افزایش اندازه صفحه کیج فشار، قیمت نیز افزایش می یابد. مهم ترین ویژگی درجه فشار، میزان فشار قابل نمایش آن است و در صورت افزایش سطح فشار به مقدار بیشتر از حد مجاز دچار مشکل می شود. گیج های فشاری که امروزه با آن ها مواجه هستیم امکانات و ویژگیهای آنها را جهت کاربرد در سیستمهایی که با فشار مایع کار میکنند افزایش داده است. به دلیل تحرکات و ارتعاشات موجود و به تبع آن ارتعاش عقربه ها، نمایش دقیق فشار در گیج های فشار خشک دقیق نبوده و امکان خطا را بالاتر و همچنین آسیب پذیری بیشتری نسبت به گیج های فشار روغنی به وجود میآورد.

در مواردی که گیج فشار با روغن پر شود معمولاً جزئی هستند و در صورت آسیب دیدن ماده آب بندی و تغییر رنگ مقیاس و نشانگرها ممکن است پس از سال ها استفاده، نشتی داشته باشد. این آسیب منجر به عدم تناسب در اندازه گیری ها می شود، خواندن شاخص ها را به چالش می کشد و منجر به خرابی مانومتر می شود و گیج فشار روغنی را ایده آل می کند. ضرورت در مقابل هزینه: در حالیکه گیج فشار روغنی مزایای واضحی نسبت به گیج فشار خشک دارند، اما اغلب برای همان دامنه اندازه گیری گران ترند. از آنجا که فشار باید بر ویسکوزیته گیج فشار روغنی از مایع غلبه کند، سرعت آن کندتر است، اما این اصل اطمینان می دهد که فشار با ثبات تر و با نوسان کمتری نمایش داده می شود. این اطمینان می دهد که گیج فشار با سرعت کمتری فرسوده می شود. استفاده از گیجها در سیستمهای پنوماتیک و هوای فشرده نیز متداول است زیرا فشار در مکانهای بسیاری از سیستم اندازهگیری میشود. اگر برنامه دارای لرزش، تکانش، نگرانی از تراکم یا دمای شدید نیست، استفاده از گیج فشار لازم نیست.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.