کی‌یف مجسمه یادبود دوستی با روسیه را پایین کشید

 مجسمه سرنگون شده در کی‌یف ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

مقام‌های اوکراینی یک مجسمه بزرگ دوران شوروی در مرکز کی‌یف را که نمادی از دوستی بین دو طرف بود، در واکنش به حمله مسکو پایین کشیدند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مجسمه برنزی هشت متری یک کارگر اوکراینی و روسی را بر روی یک ستون نشان می‌دهد که پیام دوستی شوروی را در بالا نگه داشته است. این مجسمه در پایین “طاق دوستی خلق” که یک مجسمه تیتانیومی غول پیکر است، قرار دارد که در سال ۱۹۸۲ برای بزرگداشت شصتمین سالگرد اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد.

 

 مجسمه سرنگون شده در کی‌یف ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف گفت: حالا این دوستی را دیدیم! شهرهای اوکراین را نابود کردند. ده‌ها هزار تن از مردم صلح‌طلب را کشتند. من متقاعد شدم که چنین مجسمه‌ای اکنون معنایی متفاوت دارد.

 

 مجسمه سرنگون شده در کی‌یف ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

وی همچنین گفت، این طاق در جای خود باقی می‌ماند اما نامش به “طاق آزادی مردم اوکراین” تغییر می‌کند.

 

کارگران کارشان را با برداشتن سر یکی از دو مجسمه برنزی شروع کردند که با صدای بلندی روی زمین افتاد. در حالی که جرثقیل این مجسمه یادبود را از روی لنگرهای خود بلند کرد و به تدریج آن را روی زمین گذاشت، جمعیتی ۱۰۰ نفری شروع کردند به تشویق کردن و فریاد زدند “درود بر اوکراین”.

 

 مجسمه سرنگون شده در کی‌یف ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

یکی از حضار در جریان پایین کشیدن این مجسمه گفت: روسیه به اوکراین حمله کرد. آیا می‌توانیم با روسیه دوست بمانیم؟ چه فکر می‌کنید؟ این بدترین دشمن ماست. به همین خاطر است که دوستی بین روسیه – اوکراین دیگر هیچ معنایی ندارد.

 

روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی به اوکراین حمله کرد و به دنبال آن هزاران تن کشته یا زخمی شده و شهرها و روستاها به تلی از خاک تبدیل شد و همچنین باعث شد تا بیش از پنج میلیون اوکراینی آواره شوند.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ترامپ: کشور ما در حال تبدیل شدن به یک کشور جهان سومی است

مجموعه: اخبار بین الملل تاریخ انتشار : شنبه, 31 ارديبهشت 1401 22:52 دونالد ترامپ رییس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.