کلات در موقعیت کرونر قرمز؟

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات گفت: جمعیت کم شهرستان کلات و مشکوک به بستری شدن عروق کرونر در هفته گذشته وضعیت شهرستان کلات را قرمز کرده است. همه اینها در حالی است که هیچ فردی به دلیل بیماری عروق کرونر در بیمارستانی در کلات بستری نیست و آزمایش همگی آنها منفی بوده است.

زینا العابدین آزاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: جمعیت شهرستان کلات کم است و همین امر باعث می شود با کوچکترین نوسان در تعداد تخت ها و فوتی ها وضعیت رنگی شهر تغییر کند.

وی بیان کرد: از روز جمعه 27 فروردین ماه تا جمعه این هفته 11 اردیبهشت ماه هفت نفر در بیمارستان کلات بستری شدند که ممکن است تعداد کمی باشد اما همین تعداد برای جمعیت 40 هزار نفری شهرستان کلات زیاد است. . .

آزاد افزود: با توجه به اینکه همه این افراد با علائم مشکوک به کرونا مراجعه کردند، به عنوان بیماران کرونر در سامانه ثبت شدند، اما نتیجه آزمایش PCR همه این افراد منفی بود و همگی ترخیص شدند، بنابراین در حال حاضر هیچ یک از بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب وجود ندارد. وی به دلیل بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) کلات بستری و تحت مراقبت نیست.

وی یادآور شد: در هفته گذشته هفت نفر بستری و پنج بیمار به صورت سرپایی مداوا شدند. در حوزه سلامت هفته گذشته 117 آزمایش انجام شد که از این تعداد 17 آزمایش مثبت بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات افزود: یکی از موارد دیگری که در شهرستان ها از جمله شهرستان کلات با آن مواجه هستیم این است که کد ملی بسیاری از افراد مربوط به شهرستان است اما محل سکونت آنها مشهد یا … است و به همین دلیل است. چرا بیمار کووید بر اساس کد ملی ثبت می شود و کد ملی نیز معرف شهر است، این موضوع نیز ممکن است در افزایش آمار و تغییر رنگ شهر دخیل باشد، علاوه بر این بسیاری از همشهریان ساکن در شهرهای دیگر تمایل دارند. برای دریافت خدمات پزشکی به شهرستان برود.

شهرستان کلات از نظر پوشش واکسیناسیون در استان پیشتاز است

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای پاییز سال گذشته تاکنون هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در شهرستان کلات ثبت نشده است، با اشاره به درصد پوشش خوب واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: شهرستان کلات از نظر پوشش واکسیناسیون در تمامی گروه های سنی پنج رتبه اول استان را دارد. سال E از نظر انجام واکسیناسیون و تزریق دوز سوم از سایر مناطق استان جلوتر است. شهرستان کلات نیز در زمینه واکسیناسیون زنان باردار در استان پیشرو است.

آزاد افزود: جمعیت شهرستان کلات بسیار پراکنده است و در بسیاری از موارد رسیدن تیم سیار واکسیناسیون به مناطق صعب العبور بسیار سخت است، اما جدیت و پشتکار همکاران به ویژه در حوزه بهداشت و درمان باعث شده تا روند واکسیناسیون پیش برود. خوب. برنده شدن

وی یادآور شد: علاوه بر تعداد بالای واکسیناسیون در شهرستان، از نظر آمار واکسیناسیون روزانه، آماری داریم که نسبت به بسیاری از شهرهایی که 2 یا حتی سه برابر ما جمعیت دارند، برتری داریم.

آزاد اظهار داشت: 88.23 درصد نوبت اول، 80.39 درصد نوبت دوم و 59.66 درصد از واجدین شرایط نوبت سوم واکسن تاکنون در شهرستان کلات دریافت شده اند که همچنان فعال است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات گفت: در حال حاضر دغدغه ما بازگشایی مدارس است، اما با همکاری و همکاری خوب آموزش و پرورش شهرداری با ستاد مدیریت کرونا در زمینه واکسیناسیون دانش آموزان درصد پوشش واکسیناسیون است. بالاتر از میانگین کشوری.” میدان همچنان جدی است.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان کلات را حدود 60 درصد عنوان کرد و گفت: متاسفانه در شهرستان کلات نیز مانند بسیاری از نقاط کشور شاهد عادی شدن و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم. که امیدواریم همچنان از شیوع این بیماری جلوگیری شود.» شیوع آن حساس است و دستورالعمل های بهداشتی را جدی می گیرند.

بر اساس آخرین به روز رسانی وزارت بهداشت در دوم اردیبهشت ماه، تنها دو شهر کشور در وضعیت قرمز قرار دارند که یکی از آنها کلات در استان خراسان رضوی و دیگری شهر آغاجاری در خوزستان است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.