چهره های سال هنر انقلاب در عرصه موسیقی و شعر معرفی شدند

[ad_1]

شب معرفی شاعران و نوازندگان برگزیده به عنوان چهره هنر انقلاب در سال 1400 در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از حوزه هنری، چهارمین شب از هفته هنر انقلاب هشتم، شامگاه چهارشنبه 24 فروردین ماه با معرفی سال هنر انقلاب در حوزه موسیقی در خارج از حوزه هنری برگزار شد. .

پس از تلاوت قرآن کریم توسط مرتضی یراقبافان، عبدالله روا مجری برنامه از میلاد عرفان پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری برای سخنرانی دعوت کرد.

عرفان پور گفت: از قدیم الایام این صحن و فضا به عنوان حلقه هنرمندان برای تولید هنر در خاطره همه ما بوده و آرزوی همبستگی و همدلی را داشته ایم و این اجتماعات در شب های ماه مبارک رمضان راه را برای مجالس و خدمات پربرکت هموار می کند.» این هنرمندان عرصه هنر هستند که هر کدام از شما امضا و جریانی در عرصه موسیقی و شعر دارید.

وی افزود: مرکز موسیقی هنر در سه سال و ماه گذشته سعی در تولید آثار و اجرای برنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف از جمله موسیقی ایرانی، پاپ، تلفیقی، پژوهشی و آموزشی داشته است. البته محدودیت‌هایی داریم، اما همه عوامل برای گرفتن بهترین نتایج کار می‌کنند. ما همچنین بیش از 60 آلبوم موسیقی و فعالیت های دیگر را منتشر کرده ایم که در این فضا نمی گنجد. ما مشتاقانه منتظر روزهای بهتر در سرزمینی هستیم که به موسیقی و شعر پیوند خورده است.

وی در پایان یک رباعی خواند.

در ادامه عماد توحیدی و علیرضا قزوه مدیر دفتر موسیقی سازمان صدا و سیما در سال 1400 به سن ارائه چهره های برگزیده هنر انقلاب رسیدند.

در ابتدا قاسم صرافان به دلیل سرودن تعداد قابل توجهی ترانه و ترانه انقلابی در سال 1400 چهره سال هنر انقلابی موسیقی مورد توجه و تمجید قرار گرفت.

امیرحسین سمیعی نیز با اجرای موثر آثار موسیقیایی فاخر و سمفونی بر سر شهدای غواص و شهید سلیمانی به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب در عرصه موسیقی شناخته شد.

در ادامه، صادق آهنگران با خوانش قطعات مهمی از شهید سلیمانی و جبهه مقاومت به عنوان چهره هنر انقلابی در عرصه موسیقی معرفی شد. وی به دلیل سوگ درگذشت محمد زمان گلدسته شاعر انقلابی نتوانست در این مراسم شرکت کند.

عبدالله روا سپس از عباس محمدی، مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری برای سخنرانی دعوت کرد.

محمدی اعلام کرد: طاعات و عبادات شما را قبول دارم. حوزه هنری خانه شما و من از دیدن این دیدار صمیمی بعد از دو سال خوشحال و خوشحالیم. برای همه شما آرزوی طول عمر و سلامتی دارم و خبر درگذشت محمدزمان گلدسته همه ما را غمگین کرد.

سعید حدادیان و ناصر فیض بزرگ شدند تا در بخش شعر به معرفی چهره های سال هنر انقلاب با او بپیوندند.

عالیه محرابی به دلیل برنده شدن جایزه ملی شعر فجر، برنده بخش شعر بزرگسال، انجمن و ترویج شعر بانوان با سرودن اشعار فاخر و متعهد، سرودن اشعار به روز با مضمون و رویکرد واکنش سریع به عنوان چهره سال هنر انقلاب در شعر تجلیل شد.

نغمه مشماری نظامی نیز دومین شاعری بود که در این بخش به دلیل قدردانی از رهبر معظم انقلاب برای شعری که برای مادران شهدا سروده و برای کتاب «تنها گریه نکن» و تأسیس انجمن ها تقدیر شد. کمک به ترویج شعر انقلاب.

همچنین در سومین لوح تقدیر این بخش، علیرضا رجبعلی زاده برای سرودن مجموعه شعر عید در غربت (برگزیده شعر فجر و همچنین برگزیده کتاب سال) به عنوان چهره سال هنر انقلاب در عرصه شعر معرفی شد.

معرفی هر یک از چهره های هنر انقلاب در بخش های مختلف با نمایش کلیپی از آثار شاخص آنها همراه بود.

در پایان عکس یادگاری با حضور چهره های برگزیده هفته هنر انقلاب در قسمت های مذکور ثبت شد.

محمدمهدی دادمان، مجدالدین معلمی، علی قربانی، عبدالحمید قره داغی، سعید حدادیان، سروش بخش، حسن وارسته، امید مهدی نژاد، عباس سجادی، اسماعیل امینی، حامد عسکری، ناصر فیض، میلاد عرفان پور، هوشنگ سنگار رضا، هوشنگ سانگر رضا، رضا، رضا، رضا، در این مراسم محمد زرویی نصرآباد، امیرحسین سمیعی، قاسم صرافان، عباس محمدی، سید جواد شرافت، عالیه محرابی، نغمه مشتر نظامی، علیرضا رجبعلی زاده و 3 هنرمند حضور داشتند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.