چمران: تراکم فروشی و چیزی به نام شارژ شهری نداریم/ تخصیص 450 میلیارد تومان برای آسیب های اجتماعی

[ad_1]

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس طرح جامع فعلی مانند گذشته تراکم فروشی نداریم.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در برنامه تلویزیونی «تهران 20» با اشاره به اینکه شهرداری تهران تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است، گفت: بودجه حدود 50 هزار میلیارد تومانی مصوب و به استانداری ارسال شده است. این بودجه از سه منبع تامین می شود. یکی منبع درآمد تهران است که حدود 38 میلیارد تومان را شامل می شود، مثلا مالیات بر ارزش افزوده 7760 میلیارد تومان است که در سال 1400 حدود 6000 میلیارد تومان بوده است، عوارض و عوارض ساختمانی 22000 میلیارد تن است. از این منبع که در بودجه امسال کمتر از سال گذشته شاهد بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تاکنون 30 هزار میلیارد تومان از بودجه سال گذشته محقق شده است، افزود: 57 هزار میلیارد تومان بودجه پیشنهادی شهرداری بوده که برای واقعی شدن آن به 50 هزار میلیارد تومان افزایش داده ایم. ; حدود 8000 میلیارد تومان درآمد متفرقه مانند جریمه کسر پارکینگ، 8000 میلیارد تومان فروش ملک و 4000 میلیارد تومان تاسیسات و واگذاری.

وی ادامه داد: بر اساس طرح جامع فعلی فروش تراکم مانند گذشته نداریم اما در هر نقطه ای از شهر محدودیت طبقاتی در طرح جامع پیش بینی شده است که به صورت خودکار آن قسمت را می دهد. تراکم و بیشتر، تخلف است، بنابراین ما تراکم نمی فروشیم و عوارض ساخت و ساز در واقع عوارض نوسازی است.

به گفته چمران، بر اساس قوانین شهرسازی، اگر 60 درصد آن در یک کوچه شکل بگیرد، شهرداری می تواند با شرایطی اجازه دهد بقیه ملک نیز به همین شکل ساخته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حوزه حمل و نقل و ترافیک 18 هزار میلیارد تومان بودجه دارد که نسبت به سال گذشته بیشتر شده است، افزود: به عنوان مثال برای حوزه اتوبوسرانی رقم 4 هزار میلیارد تومان را پیش بینی کرده ایم. سهم 6000 میلیارد تومانی مترو بخشی است که برای تکمیل خطوط 6 و 7 مترو در نظر گرفته شد و 624 میلیارد تومان به سایر خطوط اختصاص یافت. 3 میلیارد تومان برای نظرات، همچنین بررسی مترو 782 میلیارد تومان و 2100 میلیارد تومان تفاوت بلیط مترو است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث بلیت مترو یک سوم سهم دولت، یک سوم شهرداری و یک سوم سهم مردم است و در واقع کمتر از یک سوم مردم را می گیریم و امیدواریم پیش بینی شود. در بودجه دولت؛ همچنین 500 میلیارد تومان نیز برای هوشمندسازی شهر در نظر گرفته شده است.

چمران بیان کرد: حدود 2 هزار میلیارد تومان برای حمل و نقل شهری و 2 هزار و 100 میلیارد تومان برای ایجاد و نگهداری فضای سبز اختصاص یافت. جرم قطع درختان فقط به منظور ایجاد فضای سبز است. در حوزه آتش نشانی 570 میلیارد تومان برای تجهیزات و 1500 میلیارد تومان برای جبران هزینه آتش نشانی و 2850 میلیارد تومان برای ستاد بحران تهران داریم.

به گزارش سایت شهر، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حقوق کارکنان حدود 30 درصد بودجه را تشکیل می دهد، افزود: هزینه عمران و خدمات شهری 60 درصد و مابقی برای سایرین است. هزینه ها؛ همچنین در حوزه فرهنگی و اجتماعی 450 میلیارد تومان برای ساماندهی آسیب های اجتماعی و 32 میلیارد تومان برای بانوان با احتساب ظرفیت ها اختصاص داده ایم.

وی در ادامه گفت: ایده ساخت هتل در پارک های جذاب و بزرگ شهر که از سوی شهردار تهران مطرح شد، با سرمایه گذاری و مشارکت است و شهرداری در این زمینه باز است و پیشنهادهایی برای مشارکت ارائه شده است. توسط شهرداری دریافت شد.

چمران یادآور شد: بخشی به نام قبض شهرداری نداریم و دریافتی های ما مطابق قانون است و حداکثر نرخ ۲۵ درصد خواهد بود. هزینه های تمدید توسط همه برای تمام خدمات ارائه شده در شهر پرداخت می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان تصریح کرد: فکر می کنم 45 تا 50 میلیارد تومان از محل بودجه محقق شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.