هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی‌سازی/زنگ پایان ریخت‌وپاش در شرکت‌های دارای حقوق معوق زده شود

[ad_1]

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: مدیریت و حاکمیت وظیفه تامین چند مولفه از جمله عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، بر این اساس دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می‌شکنیم.

فرزاد مخلص الائمه روز شنبه ۶ آذر در جلسه هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی اظهار کرد: مباحث کارگری استان مرکزی به عنوان یک استانی که قطب صنعتی کشور است و در دیگر حوزه ها نیز ظرفیت هایی دارد، تنها مربوط به اراک نیست و کل استان را در بر میگیرد، در برخی شهرهای استان کمبود نیروی کار داریم، همه مسائل اراک نیز محدود به حدفاصل دروازه تهران تا سه راهی خمین و همه مسائل کارگری نیز محدود به آذرآب و هپکو نیست گرچه هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی است و مسائل آن باید به طور جدی دنبال شود.

وی افزود: صنعت استان و صنایع بزرگی که نماد صنعت استان شده اند، شرایط خاص خود را دارند و مسائل آنها باید به صورت ویژه دنبال شود.مشکلات اقتصادی در کشور و در استان به موقع تصمیم گیری نمی شود لذا انباشت مشکلات صورت می گیرد و بعدا در شرایطی قرار می گیریم که دیگر امکان حل یکپارچه مشکلات مهیا نخواهد شد و کشور در حوزه تحریم داخلی به این شرایط امروز می رسد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر خصوصی سازی در کشور دچار فساد شده و کار به جایی رسیده که بخش زیادی از بدنه مدیریت کشور از این فرآیند ناامید و پشیمان شده اند، راه حل هایی داشته و دارد و هنوز هم می توان با راهکارهایی این مشکلات را رفع کرد، مجلس می تواند با یک ماده واحده عرصه و زمین را از خصوصی سازی خارج کند.در حوزه کارت
بازرگانی نیز مفاسدی که اقتصاد کشور را گرفته عمدتا با یک نیم خط تصمیم گیری در حوزه قانونگذاری و مقررات گذاری در دولت قابل حل است.

مخلص الائمه خطاب به سازمان ها و شرکت های دولتی وابسته به دولت بیان کرد: امیدواریم زنگ پایان ریخت و پاش در شرکت هایی که حقوق معوق دارند زده شود که البته این زنگ در روز معارفه بنده نیز اعلام شد و با قدرت نیز این مهم را پیگیری خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم شرکت های درگیر با چنین مشکلی، ریخت و پاش کنند که این مهم در استانداری نیز در حال انجام است.

وی اضافه کرد: هرآنچه در استان مرکزی قابلیت تولید دارد، اگر در کشور وارد شود حتما با قدرت و با استفاده از ابزار قانون و ابزار موجود در ماده ۲۳ قانون حمایت از کالای ایرانی آن را پیگیری خواهیم کرد و معطل مدعی العموم هم نخواهیم ماند.در خصوص هپکو نیز این اقدام را انجام دادیم، بیش از ۲۲ سال است که بنده با هپکو در ارتباط هستم، هپکو آماده حرکت است و تنها نیازمند اصلاح مدیریتی و سهامداری و برخورد با رانت خواران فاسد است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تاسیس شرکت هایی در ابعاد ۴ یا ۵ هزار نفر در اقتصاد ایران منتفی است و چنین شرکت هایی ساخته نخواهد شد، اکنون شرکت هایی هستند که همانند ماشین سازی ۴ هزار نفر نیرو داشته اند که الان نیروهای آنها به سبب مشکلاتی از جمله مشکلات بانکی و تحریم و…به کمتر از ۲ هزار نفر رسیده است.

مخلص الائمه بیان کرد: رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و کارگری در استان راه حل اقتصادی و مدیریتی دارد و راه حل امنیتی و سیاسی نیاز ندارند، تا الان نیز در مقابل اینکه خیلی از این موارد در شورای تامین رسیدگی شود مقاومت کردیم .مدیریت و حاکمیت وظیفه تامین چند مولفه از جمله عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می‌شکنیم.

وی تصریح کرد: تولید آند در استان کار در حال پیگیری است تا موانع موجود در این مسیر از جمله مسائل زیست محیطی و احتمالا دست های پشت پرده برداشته شود.در حوزه های صنعتی دنبال کردن بازارهای اقتصادی را توصیه می کنیم. به زودی دیپلماسی اقتصادی استان مرکزی را فعال می کنیم و ساختاری نیز تصویب می شود که طی این ساختار زمینه صادرات تولیدات صنعتی استان مهیا شود.

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.