همه چیز درمورد مبدل حرارتی صفحه ای پلیت آلفالاوال

ایرانمنش تحصیلات کارشناسی ارشد را در دانشگاهA & M تگزاس، که یکی از دانشگاههای شناخته شده در صنایع بستهبندی است آغاز کرد و در مسیر پژوهشی روی ماشینآلات فرآوری و بستهبندی کار کرد.

یکی از همکاریهای او با آستان قدس رضوی بود که این مجموعه با توجه به توانمندیهای وی، او را شایسته بورسیه امور پژوهشی دانست و به کشور سوئد اعزام کرد.

هدف از تاسیس این شرکت، ساخت خودروهایی بود که در مقابل سرمای هوای سوئد مقاومت داشته باشند و برای جادههای یخزده و ناهموار این کشور بهینه شده باشند.

ساخت بانکی بهتر برای مشتریان شرکتی و ربودن گوی رقابت از بانکهای اصلی و قدرتمند بینالمللی بهانهای شد برای ادغام دو بانک استکهلم اسکاندینا و بانک اسکاندیناوی تا با این ادغام اساییبی بانک شروع مقتدری را تجربه کند.

طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای می تواند به دو صورت انجام گیرد: طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازنده های اورجینال و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازندگان غیراورجینال.

مبدل حرارتی آلفالاول اویل کولر DOC بدلیل تراکم بالا جز کوچکترین و پر بازده ترین نوع مبدل حرارتی محسوب می شود.که این امکان را می هد که نصب واحد خنک کاری روغن کنار سایر تجهیزات انجام گیرد.

از جمله ویژگیهای ایشان آن است که هم در کسوت استاد دانشگاه، شاگردان زیادی را تربیت کرده و هم در حوزه صنعت در طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خطوط تولید حضور فعال داشته است.

ایرانمنش اکنون تمام همت خود را روی صنایع بستهبندی متمرکز کرده است و قصد دارد با بهرهگیری از آموختههای خویش در جهت رشد صنعت بستهبندی در کشور قدم برداشته و اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار این بخش قرار دهد و در همین راستا، در حال حاضر مدیریت پروژه های هیدروپونیک، چیپس میوه ویتامینه ارگانیک و مشتقات سنجد را در استان سمنان برعهده دارد.

اداره عمومی امنیت ملی دو تن را به اتهام سرقت پلیت های موتر از مربوطات شهر کابل بازداشت کرده است.

ایرانمنش، متولد ۲۴ آذر ۱۳۲۹ در شهر تهران است. رشته تحصیلی ایران منش در این دانشگاه، مهندسی مکانیک با گرایش ماشینهای بستهبندی بود و از پایاننامه خود با عنوان بستهبندی پسته ایران و آفلاتوکسین که مطالعات آن به طور مشترک با دانشگاه تهران انجام شده بود دفاع کرد.

ایرانمنش پس از اتمام این مقطع تحصیلی، تحقیقات خود را در زمینه افلاتوکسین پسته ادامه داد، و همزمان با انقلاب اسلامی به ایران بازگشت.

با توجه به پیشینه مطالعاتی خود در زمینه افلاتوکسین پسته در سال ۱۳۷۷ به سمت ریاست موسسه تحقیقات پسته کشور منصوب شد.

طی جنگ تحمیلی، صنایع کشور نیاز به تحولاتی داشتند که حضور افرادی مانند ایرانمنش، تاثیر مطلوبی در این تحولات داشتند.

استخراج لسیتین خوراکی (Food Grade) از روغن سویا است که برای نخستین بار در سال ۱۳۶۹ در کارخانجات روغن نباتی جهان با موفقیت انجام شد.

وی دوره یک ساله را در شرکت آلفا لاوال و تتراپک با کار روی فرآوری و کنترل کیفیت و آشنایی با ماشینآلات بسته بندی مدرن با موفقیت پشت سر گذاشت.

طی سال­های 1938 تا 1965، این شرکت، اولین مبدل حرارتی، اولین سیستم CIP اتوماتیک در صنعت لبنیات، اولین سیستم استریلیزاسیون و اولین سیستم بزرگ کنترل فرآیند در صنعت لبنیات خود را به جهان معرفی کرد که نشان دهندهی یک موفقیت بزرگ در فرآیند تولید لبنیات و سیالات بود.

وی در اواخر دهه ۱۳۶۰ به عنوان اولین رئیس هیئت مدیره کنترل کیفیت استان مازندران انتخاب شد. وی سالهای کودکی و نوجوانی را در استان خوزستان (آبادان و خرمشهر) سپری کرد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در این استان به اتمام رساند.

وی پس از اتمام دوره دکتری، با آستان قدس درصنایع کنسرو ، نان رضوی همکاری کرد که پس از این همکاری موفقیتآمیز، سایر واحدهای صنعتی، به همکاری با وی علاقمند شدند و حضور بعدی ایرانمنش، در بنیاد مستضعفان در زمینه بستهبندی رقم خورد.

همچنین دوره ۱۴ ماهه بستهبندی را به صورت فشرده در گروه صنعتی بهشهر (ICC سابق) زیر نظر استادان خارجی سپری کرد.

حضور موفقیتآمیز ایرانمنش در سوئد، مسیر ادامه تحصیل در دروه دکتری را برای وی هموار کرد و او در دوره دکتری کاربردی از دانشگاه Karlstad مشغول شد.

ولی نباید فراموش کرد که تغییرات اجتماعی هیچگاه یکشبه به وجود نمیآیند و یک شبه هم از بین نخواهند رفت.

میتوانیم تا چند صد صفحه را به صورت پشت سر هم قرار بدیم و بوسیله پیچهایی که وجود دارد مجمموعه این صفحات را تحت فشار قرار داده و در کنار هم نگه داریم.

مبدل حرارتی نه تنها باید از پارامترهای عملیاتی منحصر به فرد برنامه برخوردار باشد ، بلکه باید به راحتی در فضای فیزیکی اختصاص یافته برای آن قرار گیرد و بازده خنک کننده مطلوب را در آن فضا ارائه دهد.

واشرهای آب بندی مخصوص طراحی شده که در بین صفحات قرار دارند ، مایعات را هدایت می کنند تا مایعات گرم و سرد در حال عبور در کانالهای متناوب باشند.

پلیت های آلفالاوال frontLine از واشر های بدون چسب ساخته شده اند؛ مواد واشرهای مبدل سازگار با FDA و نگهداری آسان و طول عمر بالایی دارند.

جنس مبدل انتخاب شده هر چه ضریب هدایت بالاتری داشته باشد سرعت تبادل بیشتر میشود مثلاً مس، آلومینیوم و استیل نسبت به چدن ضریب هدایت بالاتری دارند.

با استفاده از ، تصفیه به یک عملیات پیوسته و سریع تبدیل میشود و در نتیجه کیفیت نهایی روغن زیتون بهبود قابل توجهی مییابد.

در بیشتر موارد ، طراحی مبدل های حرارتی به شرکت ها کمک بسیاری می کند تا هزینه های سربار مربوط به خنک کننده الکتریکی ، از جمله هزینه های انرژی و نگهداری را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

او همچنین عضو هیئت مدیره شرکت اوکادو است، یک شرکت انگلیسی فروش آنلاین خواروبار. در تصفیه و تولید روغن با سانتریفیوژ دیسکاستک، از فشار هیدرولیکی به جای روشهای سنتی تهنشینی و رسوب که یک فرآیند بسیار آهسته است، استفاده میشود.

هرچه مبدل در ابعاد یکسان سطح بیشتری برای تبادل داشته باشد سرعت تبادل بیشتر میشود. معرفی این سانتریفیوژ، انقلاب عظیمی در سطح وسیعی از کاربردهای صنعتی ایجاد نمود و در حال حاضر فناوری جداسازی با سانتریفیوژ، در بسیاری از صنایع تولیدی با طراحی سانتریفیوژهای متنوع برای کاربریهای خاص، استفاده میگردد.

دکتر گوستاو دو لاوال، در ژوئن 1878، حق ثبت اختراع سانتریفیوژ برای جداسازی خامه از شیر را دریافت کرد. گوستاو د لاوال شروع به کار بر روی توسعه جداکننده های گریز از مرکزرا از سال 1877 اغاز و اولین سپراتور با ظرفیت 130 لیتر در ساعت را در سال 1879 در استکهلم رونمایی کرد.

طی پنج سال گذشته استکهلم توانسته بیش از ۴۰ درصد از سرمایهگذاری خصوصی در حوزه فینتک اروپا را به خود اختصاص دهد و با روندی که در حال حاضر در پیش گرفته به هاب فینتک اروپا تبدیل شود.

در وضعیت موجود، همینکه شخصی با شماره 39 در حال رانندگی باشد و چند جوان نادان با پرزه انداختن و یا حتی اشاره به این موضوع در حد شوخی ، لذت رانندگی و داشتن موتر را برای هر کسی تلخ میکند.

وقتی این موضوع زندگی را برای مردم سخت کند و سوءاستفادههای مالی کلانی از آن بشود، در عین حال نه علما و نه هیچ نهاد مذهبی و مدنی دیگر نتواند دیدگاه مردم را در این زمینه تعدیل کنند، ظاهرا چارهای دیگری به جز حذف این شماره از پلیتها برای بستن راه رشوتستانی وجود ندارد.

از دیگر همکاریهای ایرانمنش با سازمانها و دستگاههای اجرایی میتوان حضور در سازمان غذا و داروی کشور به عنوان مشاور طرح بستهبندی ظروف یکبار مصرف پلیمری، ریاست کمیته استانداردهای صنعت بستهبندی و نیز مدیریت مرکز تحقیقات خوراک کودک ایران، تدوین استانداردهای صنایع تبدیلی و بسته بندی در سازمان فنی حرفه ای کشور اشاره کرد.

از دیگر خدمات ایرانمنش در شاخه علمی صنایع بستهبندی میتوان به مسئولیت “علوم پوششها” در امر سازماندهی، نیازسنجی و برنامهریزی رشته کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی بستهبندی با گرایش محصولات کشاورزی اشاره کرد.

از جمله مبدل های هوا خنک می توان به رادیاتور ماشین، کندانسور هوایی چیلر، یونیت داخلی و خارجی کولر گازی و لوله های سیاه رنگ پشت یخچال ها و همچنین فریزر اشاره کرد.

قلب مبدل حرارتی حاوی یک بسته بشقاب مدور کاملاً جوش داده شده است که با فشار دادن و برش صفحات گرد و جوشکاری آنها در کنار هم ساخته می شود.

در سال ۲۰۱۴، آلفالاوال، مرکز آزمون و آموزش خود در حوزه تجهیزات دریایی و کاربرد آنها را در آلبورگ دانمارک، تاسیس کرد.

همچنین برای اولین بار در کشور Essential oil را از پوست لیموشیرین با درجه خلوص 5/97 درصد استحصال کرد. نظام بانکی کشور در سال ۱۳۶۹ به دنبال اجرای طرحهای مرتبط با کشاورزی و صنایع تبدیلی از حضور او بهره برد.

کرد و باید از روش های شیمیایی برای این کار بهره برد. پولیس کابل یک سارق نمبر پلیت موتر را از ناحیه هفدهم پایتخت بازداشت کرد.

5 سارق موتر، پلیت موتر و اموال قیمتی از سوی پولیس مبارزه با جرایم جنایی در کابل بازداشت شد. ساختار جمع و جور فولاد ضد زنگ آنها را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در مبردها یا فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی تبدیل می کند.

فناوریهای جایگزین سانتریفیوژ دیسکاستک مانند تهنشینی یا فیلتراسیون مستقیم، فقط برای تولید در مقیاس بسیار کوچک مناسب هستند. در نیمه دوم قرن بیستم و تا امروز، روش استخراج روغن زیتون بکر، با استفاده از سانتریفیوژ دکانتر و سانتریفیوژ دیسکاستک جایگزین روشهای سنتی شده و حتی در کتابهای مرجع صنعت تولید روغن آورده شده است.

پس از گذشت سی سال از اولینباری که این فناوری معرفی شد، اکنون سانتریفیوژ دیسکاستک و سانتریفیوژ دکانتر به اکثر کارخانههای تولید راه پیدا کرد و به عنوان فناوریهای مهم و موثر در میان تمامی تکنولوژیهای جایگزین پیشنهاد شده در آن زمان شناخته شدند.

سانتریفیوژهای دیسکاستک با امکان تخلیه شعاعی مواد جامد، جزو متداولترین انواع سانتریفیوژ هستند و امروزه مهمترین کاربردهای آن، تولید شیر، شراب، سایر نوشیدنیها و تصفیه روغن نباتی، روغن زیتون، سوخت و روغن روانکننده در کشتیها میباشد.

این در حالی است که در مبدل های جوشی آلفالاوال ، به دلیل تلاطم بالا ، جنس صفحات و عدم نیاز به ذخیره سازی امکان رشد و تکثیر باکتری ها وجود ندارد.

صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال واشردار از جنس استنلس استیل مقاوم در برابر بخار و همچنین فریم پلیت این نوع مبدل های حرارتی به دلیل ارتباط با بخار از نوع استیل مقاوم انتخاب شده است.

در انتخاب مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال واشردار مشخصات فیزیکی سیال ها – دبی سیال ها – دماهای ورودی و خروجی – حداکثر فشار – افت فشار بخار نهایتا ظرفیت حرارت مورد نیاز باید مشخص باشد.

تنها با اضافه کردن یا حذف صفحات یا پلیت ها می توان عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار را بهبود بخشید.

بسیاری از دستاندرکاران صنایع غذایی اعم از دانشجویان یا صاحبان صنایع با ایرانمنش و آثارش آشنا هستند. کتاب فرهنگ علوم تغذیه و مهندسی صنایع غذایی برای طیف گستردهای از دستاندرکاران صنایع غذایی نامی آشنا است و از این کتاب بهرههای زیادی بردهاند.

 Da ta was created wi th GSA C onte​nt Generat᠎or  D emover si​on!

چه بسا ممکن است که با فروکش کردن این مساله در اداره ترافیک و دلسردشدن دلالان، این موضوع به مرور ایام خود به خود از اهمیت افتاده و این تصمیم کمک بزرگی برای حذف و فراموشی این خرافه از میان مردم ایفا کند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.