نمایندگان قبل از تصمیم گیری در مورد بودجه به خیابان ها می آیند

[ad_1]

قائم مقام دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: نمایندگان باید قبل از تصمیم گیری در مورد بودجه به ته خیابان بروند و با مترو و تاکسی تردد کنند و دغدغه های مردم را بدانند.

فرزانه ترکان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در بحث شایستگی نمایندگان در زمان انتخابات، کارآمدی این افراد به اندازه بعد سیاسی اهمیت ندارد، اظهار کرد: در نتیجه شاهد هستیم افرادی که به عضویت یک کمیسیون در می آیند. حداقل اطلاعات و تخصص را ندارند و قوانین کشور را نمی شناسند، بنابراین نمی توانند تاثیر مثبتی در قانون گذاری و مصوبات مجلس داشته باشند. وقتی معاون وزیر یا مدیرکل در حوزه مسئولیت خود حداقل اطلاعات را ندارد، در حل مشکلات زندگی مردم چه انتظاری می توان از او داشت؟ در واقع برخی ابهامات در قانونگذاری و اجرا ریشه در بی احترامی به شایسته سالاری و ظرفیت علمی افراد دارد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تصمیمات مجلس در زندگی و معیشت مردم، ادامه داد: یک نماینده قبل از تصدی کرسی مجلس باید مانند مردم عادی زندگی کرده باشد و مثلاً خود را به جای یک بازنشسته قرار دهد. وقتی نماینده ای از قیمت گوشت و مرغ و برنج خبر ندارد می تواند وضعیت مردم را درک کند؟ مدیر خط فقر یک خانواده چهارنفره را 5 میلیون تومان عنوان کرد و این اظهارات نشان می دهد که او از هزینه زندگی اطلاعی ندارد.

این فعال سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: آرا و نظرات نمایندگان در تصویب بودجه تاثیر مستقیمی بر زندگی و معیشت مردم دارد. مردم در حال حاضر مشکلات اقتصادی و معیشتی زیادی دارند، بنابراین نمایندگان مجلس به خیابان ها می آیند، سوار مترو و تاکسی می شوند و قبل از تصمیم گیری در مورد بودجه، دغدغه های مردم را می دانند. ملاقات و موضع آنها با مردم باعث می شود که وضعیت مردم را بهتر درک کنند و با نگاه بازتر به مجلس برای آنها تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.