معرفی راویان و پژوهشگران تاریخ شفاهی هنر انقلاب

[ad_1]

راویان و پژوهشگران تاریخ شفاهی برگزیده هنر انقلاب در دهه 1400 و برگزیده هنر انقلاب از استان ها در سومین شب از هشتمین هفته هنر انقلاب معرفی شدند.

بر اساس گزارش ها ايسنا و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، سومین شب از هشتمین هفته هنر انقلاب با قدردانی از چهره های سال هنر انقلاب در حوزه های داستان نویسی و پژوهش تاریخ شفاهی شامگاه سه شنبه 22 فروردین ماه برگزار شد.

در این مراسم سید کمال هاشم زاده مجری با دعوت از میثم مرادی معاون استان ها در حوزه هنری از سه هنرمند برگزیده استانی محبوبه سادات رضوی نیا، محمد قاسمی پور و میرعمادالدین فیاضی نویسنده از کتاب «گزارش آینده» تجلیل شد.
مرتضی سرهنگی نویسنده پیشکسوت عرصه ادبیات مقاومت و پایداری گفت: می خواهم درس کوچکی از سید مرتضی آوینی برای شما بگویم. روز پنجم عید قربان که سر کار آمدم متوجه شدم که آقای مرتضی رفته بود خرمشهر; در سفری که هرگز برنگشت. اما او بود و بعد از اینکه نمازمان تمام شد و آقای. مرتضی همان پیراهن آبی را پوشیده بود و اورکت روی دوشش بود، به او گفتم: خرمشهر بودی و مأموریتت تمام شد؟ گفت اومده یه چیزایی با خودش ببره. به دریائی رفتیم که شرایطش سخت است و ایشان فرمودند سفره امام حسین (ع) بسیار مبارک است.
وی ادامه داد: یک بار در جمعی که آقای بهبودی هم حضور داشتند، به ایشان گفتیم که یکی از بچه ها به ما گفته است که «روایت فتح» را ضبط می کنیم و بعد در خلوت با دقت نگاه می کنیم. آقای. مرتضی گفت: من به این افراد مدیونم و ماجرای فتح اقساط هفتگی است که می پردازم.
طیبه پازوکی نویسنده کتاب «جواهر صبر» شامل خاطرات گوهر الشریعه به عنوان اولین چهره هنر انقلاب در بخش پژوهشگران تاریخ شفاهی معرفی شد. همچنین مجتبی عطاردی، عضو هیأت علمی دانشگاه شریف و راوی کتاب «از شریف تا لس آنجلس» و کیانوش گلزار راغب، نویسنده کتاب «برده سور» و چند کتاب دیگر در حوزه دفاع مقدس در شاخه پژوهش تاریخ شفاهی تجلیل شدند. .
همچنین از لیلا نظری گیلانه نویسنده کتاب «حاج جلال» در بخش راویان به عنوان چهره هنر انقلاب در سال 1400، مریم کتبی راوی شب خاطره و محمد نورانی تجلیل شد. راوی کتاب «بچه های ننه عبدالله»
محمد نورانی درباره کتابی که روایت کرده است توضیح داد: کتاب من اعتمادی است که بعد از سال ها پذیرفتم آن را بنویسم. شهید جهان آرا یک بار جمله ارزشمندی به من گفت: «آنچه می دانی مال تو نیست» و [این کتاب] متعلق به مردم ایران است و من حرفه ام را در آن نوشتم. امروز چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر است و مردم آن امروز می گویند ما را به گذشته برمی گرداند. چون خرمشهر هنوز خرمشهر نیست.
محمدمهدی دادمان، مرتضی سرهنگی، علیرضا افشار، محسن غنی یاری، منوچهر متکی، رضوانه دباغ، گلعلی بابایی، رحیم مخدومی، سعید عالمیان، یعقوب توکلی، سعید فخرزاده، گلستان جعفریان، هوش‌پاره‌زامی، سیداحمد واعظمی. قربانی، کیانوش گلزار راغب، محمد نورانی، مریم کتبی، لیلا نظری گیلانه، هدایت الله بهبودی، داوود ضامنی و 2 نفر از مهمانان و چهره های حاضر در این برنامه بودند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.