مشاوره تلفنی شویگو و گوترش در مورد اوکراین

[ad_1]

وزیر دفاع روسیه و دبیرکل سازمان ملل در تماس تلفنی درباره وضعیت اوکراین گفتگو کردند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل را از انگیزه‌های مسکو برای آغاز «عملیات نظامی ویژه» و عدم تمایل اوکراین به انجام آن مطلع کرده است. به نفوذ افراد “نئونازی” بر ارتش و نهادهای دولتی و بمباران منطقه دونباس اشاره کرد.

شویگو گفت: «علاوه بر این، کشورهای غربی به طور قابل توجهی محموله‌های تسلیحاتی به اوکراین را در سال گذشته افزایش داده‌اند و کیف را برای حل مناقشه با زور آماده کرده‌اند.»

وی افزود که حمایت کشورهای غربی برای الهام بخشیدن به کیف برای ادعای مالکیت تسلیحات هسته ای کافی است. معنای وجود اوکراین به مخالفت خصمانه با روسیه تبدیل شده و با تلاش غرب، اوکراین به سرزمینی تبدیل شده است که امنیت روسیه را به خطر می اندازد.

شویگو به گوترش اطمینان داد که نیروهای مسلح روسیه “تنها از سلاح های بسیار دقیق استفاده می کنند و فقط زیرساخت های نظامی را هدف قرار می دهند.”

وی گفت: «ارتش روسیه غیرنظامیان را تهدید نمی کند، به اهداف غیرنظامی شلیک نمی کند و کاملاً با قوانین بین المللی بشردوستانه مطابقت دارد.

وزیر دفاع روسیه افزود: سازمان های ناسیونالیست و نئونازی که مزدوران خارجی را نیز در بر می گیرند، از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند، تانک، توپ، خمپاره و راکت انداز چند منظوره را در مناطق مسکونی قرار می دهند و ما را در مقابل شلیک به مردم صلح جو واکنش نشان می دهند. .

شویگو همچنین از گوتیرز خواست تا از مقامات اوکراین بخواهد که به خارجی ها، از جمله دانش آموزانی که توسط “نئونازی ها” گروگان گرفته شده اند، کمک های بشردوستانه ارائه کنند.

او گفت: «نئونازی ها به سوی دانشجویان چینی که قصد خروج از خارکف را داشتند، شلیک کردند. دو نفر از آنها مجروح شدند. صدها خارجی تلاش کردند تا منطقه جنگی را ترک کنند اما به آنها اجازه داده نشد. در واقع آنها گروگان گرفته شده اند و جانشان در خطر است.

گوتیرز نیز به نوبه خود از شویگو به خاطر تخلیه پرسنل سازمان ملل از اوکراین که به صورت مسالمت آمیز و بدون حادثه انجام شد، تشکر کرد. او همچنین از شویگو خواست تا به افزایش تعامل آژانس های سازمان ملل با ارتش روسیه در مورد مسائل بشردوستانه در اوکراین کمک کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.