مدارس همدان به جز مقطع ابتدایی به صورت حضوری برگزار می شود

[ad_1]

ایسنا/ همدان استاندار همدان با بیان اینکه مدارس استان به استثنای مدارس ابتدایی حضوری است، گفت: مهدکودک ها در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرون با 25 درصد مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا قاسمی فرزاد روز شنبه ۷ اسفند در جلسه ستاد استانی کرونا با اشاره به اینکه شرط حضور معلمان، معلمان و کارکنان در مدارس تزریق سه نوبت واکسن کرونا است، افزود: : دورکاری برای مادران دارای فرزند زیر شش سال به مدت یک هفته دیگر تمدید نمی شود.

وی بیان کرد: نبود مدارس در ترک تحصیل دانش آموزان تاثیر داشته است که با تغییر رنگ بندی استان، مدارس و دانشگاه ها در مناطق نارنجی کرونا دایر و حضوری هستند.

علیرضا قاسمی فرزاد همچنین اظهار کرد: آموزش در سه شهر دارای وضعیت سرخرگ کرونری شامل رزن، درگزین و فامنین به جز مقطع ابتدایی در مناطق شهری، در سایر مقاطع تحصیلی حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.

وی با اعلام اینکه شبانه روزی در مناطق زرد با 70 درصد، نارنجی با 50 درصد و در مناطق قرمز کرونر با 30 درصد ظرفیت فعال شود، گفت: شرط حضور معلمان، معلمان و کارکنان در مدارس تزریق سه نفر است. دوز واکسن، کرونا است و دانش آموزان باید واکسن را بزنند.

استاندار همدان در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی، ورزشی و همگانی در سه شهرستان سرخ رنگ رزن، فامنین و درگزین با 30 درصد ظرفیت و بقیه شهرستان ها با 40 درصد ظرفیت فضا و رعایت فاصله و همچنین چون نمازهای آیینی، فرهنگی و جمعه با 50 درصد ظرفیت اقامه می شود.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: فرآیند آموزشی در مدارس استان به استثنای دوره ابتدایی به صورت حضوری در مناطق شهری و با بهره گیری از این فرصت برای کودکان انجام می شود.

وی گفت: دورکاری برای مادران دارای فرزند زیر شش سال یک هفته دیگر تمدید شد.

قاسمی فرزاد همچنین اظهار داشت: بی توجهی اصناف به مصوبات ستاد کرونا و به خطر انداختن سلامت مردم قابل قبول نیست، بنابراین اتاق اصناف در اعلام مصوبات و بررسی نحوه اجرای آن دقت لازم را داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش سفرها، ستاد تسهیل سفر باید تشکیل شود و نسبت اسکان، غذا و خدمات ارائه شده توسط دستگاه ها با در نظر گرفتن وضعیت کرونا تصمیم گیری شود.

استاندار همدان بیان کرد: در خصوص کپی الکترونیکی باید با بسته بیمه نامه پذیرش نسخه کاغذی مکاتبه شود و در دوره پیش بینی تا اردیبهشت سال آینده زیرساخت ها تقویت شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه باید کمیته ای برای بررسی آثار روانی، اجتماعی و اقتصادی تاج تشکیل و برنامه ای برای رفع مشکلات ارائه شود، افزود: روز جمعه انجام شد.

وی در ادامه بیان کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور از 700 نفر در روز به حدود 100 نفر و در استان در زمان صفر کاهش یافته و اکنون به سه تا پنج نفر در روز رسیده است که در نتیجه میزان مرگ و میر را کاهش می دهد. از آن یک واکسن است.

استاندار همدان در پایان گفت: این واکسن ایمنی 100 درصدی ندارد، اما مرگ و میر را به صفر می رساند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.