محدودیت شدیدی برای وضعیت قرمز در اردستان وجود ندارد

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت شدیدی مانند ابتدای شیوع کرونا در چراغ قرمز وجود ندارد، اما تاکید می کنیم که جلسه باید در مکان های بسته و با حداکثر مجاز برگزار شود. از 40 درصد.”

حسن ذبیحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت و با توجه به شیوع بسیار بالای کرونا در این شهرستان، وضعیت تاج گذاری اردستان از روز گذشته قرمز اعلام شده است.

وی گفت: متاسفانه شدت ویروس امیکرون به حدی است که در کمترین زمان ممکن از فرد مبتلا منتقل می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان با اشاره به شایعاتی مبنی بر بی نتیجه بودن واکسیناسیون کرونا در فضای مجازی، گفت: اثربخشی واکسیناسیون در کشور و شهرستان بر کسی پوشیده نیست، اما باید بدانیم که ماهیت هر نوع واکسیناسیون ویروس کرونا متفاوت است.” اغلب مشاهده می شود که افرادی که در سه دوز واکسینه شده اند کمتر درگیر یا بستری می شوند.

آغاز عملیات واکسیناسیون کودکان 5 تا 9 سال در اردستان

ذبیحی با تاکید بر اینکه همه افراد جامعه حتی آنهایی که سه بار در روز واکسن زده اند باید رعایت کنند، گفت: واکسن ها هیچ گاه 100 درصد ایمن نیستند، اما از شدت بیماری می کاهند و اکنون راهی جز واکسن وجود ندارد. رهنمودهای بهداشت، کتک زدن مردم در جامعه وجود ندارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات واکسیناسیون کودکان 5 تا 9 سال در اردستان، گفت: در اومیکرون شاهد موارد شدید بیماری عروق کرونر قلب در کودکان و نوجوانان هستیم که به همین دلیل وزارت بهداشت اقدام به تزریق واکسن کرده است. برای کودکان 5 تا 12 سال.” تاکنون 30 نفر در گروه سنی 5 تا 9 سال و 620 نفر در گروه سنی 9 تا 12 سال در شهرستان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه خانواده ها در اولین فرصت برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون کودکان 5 تا 12 سال در تمامی مراکز واکسیناسیون این شهرستان انجام می شود.

مدارس ابتدایی اردستان غایب است

ذبیحی درباره برگزاری کلاس های حضوری در مدارس گفت: با توجه به وضعیت تاج سرخ شهرستان، ستاد استان و شهرستان تاکید دارند که مدارس ابتدایی از راه دور در سطح شهرستان برگزار شود و کلاس ها نیز بر همین اساس در سایر مقاطع برگزار شود. شرایط مدرسه.” با همکاری آموزش و پرورش اردستان مدارس ابتدایی اردستان و مهاباد از امروز تا اطلاع ثانوی برقرار است اما در شهرستان زواره هیچ اطلاعیه ای مبنی بر غیبت مدارس اعلام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه از نظر ستاد ملی، استانی و شهرداری مدارس ابتدایی در وضعیت قرمز باید غایب باشند، گفت: به مصوبه ستاد کشوری کرونا و استان.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان درباره محدودیت‌ها در وضعیت قرمز گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های شدید وضعیت قرمز مانند ابتدای شیوع کرونا اعمال نخواهد شد، اما تاکید می‌کنیم که در در شرایط قرمز، تجمعات باید حداکثر با 40 درصد در داخل خانه انجام شود.

ذبیحی با بیان اینکه امروز در تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند که به دلیل طولانی شدن بیماری، محدودیت های شدید برای کرونا موثر نیست، گفت: باید ملاحظات بهداشتی همچنان رعایت شود و مردم به زندگی با کرونا عادت کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.