مازندران گران ترین استان کشور است

[ad_1]

ایسنا/ مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در نشست تیم اجرایی خدمات سفر، مازندران را گران ترین استان کشور اعلام کرد و خاطرنشان کرد: موضوع تنظیم بازار مازندران باید جدی گرفته شود تا شاهد گرانی بی رویه نباشیم. در آستانه عید نوروز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران پنجشنبه شب در جلسه افتتاحیه تیم اجرایی سازمان خدمات سفر استان در سال 1401 با بیان اینکه کار نوروزی متفاوت است و با سونامی سفر مواجه خواهیم شد، گفت: با توجه به محدودیت سفر از سال 98 و پس از سال متوالی کرونا 2، در نوروز سال جدید بیش از 20 میلیون مسافر باید به استان سفر کنند و به عنوان فرصتی بی نظیر از آن استفاده شود.

روح الله سلگی با بیان اینکه از نظر زیرساختی سعی می کنیم از نظر کمبود میوه، گوشت و فرآورده ها مشکلی نداشته باشیم، مازندران گران ترین استان کشور از نظر قیمت اقلام است و خاطرنشان کرد: بحث تنظیم بازار است. در استان باید جدی گرفته شود در آستانه نوروز شاهد گرانی بی رویه نخواهیم بود.

سلگی با ابراز امیدواری از خاطرات خوش برای مردم ایران در سفرهای نوروزی به مازندران، افزود: بخشی از میراث فرهنگی کم نظیر در کتاب مفاخر عالیه مازندرانی ها درج شده است و با توجه به تحول فرهنگی باید آیینه های بومی و ایرانی رعایت شود. ” و این فرهنگ اصیل را نباید فراموش کرد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه فرهنگ غرب با فرهنگ بومی و شرقی ما همخوانی ندارد و در این سال ها دفاع تدافعی بیشتری داشته ایم و این دفاع نتوانسته تاثیری در دفاع داشته باشد. حفظ فرهنگ اصیل کمتر جنبه توهین آمیزی داشته است.

در ادامه این جلسه مهدی ایزدی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران با اشاره به حضور 12 کمیته عضو در ستاد تسهیلات سفر گفت: مقرر شد نماینده کمیته ها نیز حضور داشته باشد. در دفتر شما و گزارش و هرگونه اخبار میراث فرهنگی را برای ما ارسال کنید تا اعلام شود.

ایزدی با اشاره به راه اندازی و بهره برداری از 5 پایگاه میراث فرهنگی تاکید کرد: خدمات فرهنگی و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری انجام می شود و باغ تاریخی عباس آباد به عنوان پایلوت مرکز استان نوروزی در نظر گرفته می شود که برنامه های متنوع نوروزی در آن برگزار می شود. .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی مازندران افزود: 850 غرفه صنایع دستی مرتبط با سوغات و صنایع دستی در 23 نقطه استان نصب می شود که بخشی از آن متعلق به استان و بخشی نیز متعلق به ملی است.

ایزدی گفت: در حوزه گردشگری، اماکن اقامتی و رفاهی اقدامات خوبی انجام شده است که 200 واحد بوم گردی و 4000 واحد مسافربری در استان مجوز دارند.

وی در پایان تاکید کرد: 170 نفر از همکاران میراث فرهنگی در قالب اکیپ پایش و پایش در ایام نوروز بر تاسیسات گردشگری شهرستان و ستاد نظارت می کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.