طراحی مدرن ویلایی را با سبک های دیگر مقایسه کنید

[ad_1]

در سال های اخیر ساخت و ساز مسکن رونق گرفته و افراد زیادی در این حرفه مشغول به کار هستند. اما ساخت و طراحی روستا شکل دیگری به خود گرفته و از فرم سنتی خود خارج شده است. در این مقاله قصد داریم انواع طرح های ویلا کلاسیک را با مدرن و سنتی مقایسه کرده و به شرح آنها بپردازیم. با ما بمان.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت معماری آددر معماری، مانند سایر هنرها، سبک های مختلفی از باروک گرفته تا امپرسیونیسم وجود دارد. اما سبک معماری این روزها بسیار رونق دارد و عمدتاً ویلاسازی است و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است، سبکی مدرن و کلاسیک است. حال ممکن است این سوال پیش بیاید که تفاوت این دو در چیست؟ تفاوت این دو سبک از نظر متریال به کار رفته، نمای بیرونی، از نظر معماری و دکوراسیون داخلی قابل بررسی است. در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک می پردازیم.

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک از منظر معماری

سبک طراحی ویلاهای مدرن و کلاسیک از نظر معماری تفاوت چشمگیری دارد. در معماری کلاسیک شما خطوط منحنی بیشتری را خواهید دید، در حالی که در ویلاهای مدرن خطوط صاف تر و واضح تر را مشاهده خواهید کرد. طراحی ویلا و ویلاسازی باغ در زندگی پرتلاطم و شهری امروزی برای جدا شدن از این فضا و پیوند دوباره مردم با محیط بکر و آرام طبیعت به یک روند تبدیل شده و باعث آرامش ذهن و حافظه شده است.

ویلا با طراحی مدرن

اما طراحی خانه روستایی در سبک های مختلف اعم از ویلاهای مدرن و کلاسیک باید بر اساس مجموعه ای از اصول، ضوابط و استانداردهای معماری انجام شود که شامل طراحی حیاط خلوت، اصول داخلی و خارجی، امکانات رفاهی و امکانات خاص می باشد. تفاوت دیگر این دو سبک، استفاده از ستون و ارتفاع سقف است. امروزه طراحی یک ویلای کلاسیک به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی بی پایان و همچنین ظرافت بی نظیرش مورد توجه معماران قرار گرفته است. این سبک معماری که در رنسانس در روم به وجود آمد، با معماری ایران باستان هماهنگی دارد. طراحی سبک کلاسیک ویلا شکوه، شکوه و عظمت را به نمایش می گذارد. در دهکده کلاسیک ستون‌ها و سقف‌های بلند زیادی را می‌بینیم، در حالی که در معماری مدرن سقف‌ها اندازه متوسط ​​دارند و ستون‌های بزرگی وجود ندارد. سومین تفاوت دیگر بین این دو سبک، تقارن است. در طراحی سبک کلاسیک تاکید بر تقارن در ساخت و طراحی است، در حالی که در طراحی یک ویلای مدرن تاکیدی بر تقارن نیست و گاهی شاهد عدم تقارن و اشکال نامتقارن در ساختار کلی و طراحی ویلا هستیم.

پله های ویلایی مدرن

طراحی ویلا و ویلاسازی باغ در زندگی پرتلاطم و شهری امروزی برای جدا شدن از این فضا و پیوند دوباره مردم با محیط بکر و آرام طبیعت به یک روند تبدیل شده و باعث آرامش ذهن و حافظه شده است. اما طراحی خانه روستایی در سبک های مختلف اعم از ویلاهای مدرن و کلاسیک باید بر اساس مجموعه ای از اصول، قوانین و استانداردهای معماری انجام شود که شامل طراحی حیاط خلوت، اصول داخلی و خارجی، امکانات رفاهی و امکانات خاص می باشد. سبک های طراحی ویلا; به آدرس https://aadarch.com/service/desining-villa دیدن.

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک از دیدگاه بیرونی

به طور کلی سبک کلاسیک مبتنی بر تقارن است و به همین دلیل است که در تمام قسمت های معماری و طراحی روستا شاهد این سبک از تقارن هستیم. نمای بیرونی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نمای بیرونی سبک کلاسیک متقارن است و معمولاً به سبک طراحی رومی انجام می شود و برای اجرای نما از سنگ استفاده می شود. اما برخلاف ویلای سبک مدرن دارای عدم تقارن است و متریال های مختلفی در آن به کار رفته است و محدود به یک متریال نیست. سبک مدرن نیز بر اساس عدم تقارن طراحی شده است.

تفاوت طراحی ویلایی مدرن و کلاسیک از دیدگاه دکوراسیون داخلی

تفاوت این دو سبک طراحی منزل در دکوراسیون داخلی نیز کاملا نمایان است و خود را نشان می دهد. در دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک، طراحی مینیمال و ساده و بدون زرق و برق با نور طبیعی هستند، اما دکوراسیون ویلای مدرن دقیقا برعکس ویلای کلاسیک است.

نمای بیرونی ویلایی مدرن

در ویلای مدرن شاهد نورپردازی زیاد، مبلمان پر زرق و برق، لوسترها و لوازم خانگی، پرده های شلوغ با طراحی خاص و … هستیم.

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک از نظر متریال به کار رفته

در ویلای کلاسیک از مصالحی مانند چوب، سنگ، آهن و شیشه استفاده می شود اما در ویلای طراحی مدرن از سنگ های گران قیمت و با ارزش در کنار مصالح دیگر استفاده می شود.

تفاوت طراحی ویلای مدرن با ویلای معاصر

تفاوت اصلی طراحی ویلای مدرن با ویلای معاصر این است که در سبک معاصر محدودیت کمتری وجود دارد و دست معمار در تلفیق سبک های مختلف و ارائه یک هنر معماری بازتر است، اما در سبک مدرن ساختاری وجود دارد. و تعادلی که معمار را در پروژه می بندد. در مواد استفاده شده نیز تفاوت وجود دارد. در طراحی خانه مدرن اغلب از مصالح دوستدار محیط زیست استفاده می شود و ساختار بیرونی به محیط نمی دهد در طراحی خانه مدرن از مصالح گران قیمت مانند سنگ های قیمتی استفاده می شود. سبک طراحی داخلی این دو پروژه ویلایی با نمای بیرونی بسیار متفاوت است. در سبک معاصر دکوراسیون داخلی شما با ترکیبی از مینیمالیسم و ​​مدرنیسم مواجه هستید. اگر بخواهیم یک جمله کوتاه در مورد سبک معاصر بگوییم، می توان گفت که سبک معاصر از نظر طراحی ویلا جایی بین سبک مدرن و کلاسیک است. سبک معاصر سادگی سبک کلاسیک یا زرق و برق سبک مدرن را ندارد.

طراحی مدرن در ویلا

طراحی مدرن ویلا برای فضاهای بزرگ و فضاهای بزرگ مناسب است. اگر به طراحی های کامل و پر زرق و برق علاقه دارید، می توانید از سبک مدرن برای ساخت دهکده خود استفاده کنید. اما اگر به دنبال سادگی و طراحی مینیمالیستی هستید بهترین طراحی ویلا برای شما سبک کلاسیک است و سبک معاصر که چیزی در این بین است برای علاقه مندان به زندگی روزمره مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی ویلا به سایت گروه معماری مراجعه کنید aadarch.com دیدن.

آدرس: قیطریه، بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، پلاک 21، واحد 8

شماره تماس: 021-26721767 – 09125080480

ایمیل: contato@aadarch.com

آدرس اینستاگرام https://www.instagram.com/aad_arch

انتهای گزارش آگهی[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.