شیر رسیور کستل

شیر رسیور کستل
شیر رسیور

یکی دیگر محصولات کاربردی شرکت کستل(Castel )، شیر رسیور یا رسیور است که وظیفه آن نیز کنترل جریان سیال سرمایشی می باشد. شیر رسیور (Castel ) از پرکاربرد ترین مدل های شیر های کنترلی در چیلر های تراکمی و سردخانه های فریونی به شمار می رود. شیر رسیورهای سری 6140 برای اتصال 120 درجه به کار می رود. با کاهش بار برودتی ، تزریق مایع به اواپراتور از طریق شیر انبساط محدود شده در نتیجه مایع مبرد اضافی در مخزن جمع می شود ( سطح مایع در مخزن بالا می رود ). لازم به ذکر است که در موقع کاهش بار ، کندانسور به وظیفه خود عمل کرده و متاثر از کاهش انواع شیر رسیور کستل بار نمی شود. وظیفه اصلی رسیور جمعکردن یا حذف نوسانات موجود در سطح مبرد مایع شده میباشد. شیر رسیور ستل دارای 13 مدل اصلی بوده که برحسب کد قطعه معرفی می شوند. این شیر رسیور ها دارای 13 مدل اند که باتوجه به کد قعطه خود معرفی شده است. از آن ها استفاده می شود. 2. خاموش کردن کمپرسور به طریق پمپ دان اتوماتیک (با استفاده از کلید کنترل فشار کم).

This content w as gener ated  with t​he he lp of G᠎SA Content Generat or Dem​over​si on .

یکی از انواع قطعات برودتی که برای کنترل کردن جریان سیال خروجی کاربرد زیادی دارد شیر رسیور می باشد. محل نصب شیر رسیور کستل در خط جریان در خروجی رسیور است. در شرایط مذکر تمام ماده مبرد در داخل کندانسور و مخزن رسیور جمع شده است براحتی میتوانیم تمام تجهیزات روی خط مایع، شیر انبساط، اواپراتور وکمپرسور را برای سرویس باز کنیم. در شرایط مذکور تمام ماده مبرد در داخل کندانسور و مخزن رسیور جمع شده است و براحتی می توانیم تمام تجهیزات روی خط مایع ، شیر انبساط ، اواپراتور وکمپرسور را برای سرویس باز کنیم. علاوهبراین، این قطعه تضمین میکند که مایع بهصورت خالص و عاری از هرگونه گاز بهطرف اواپراتور برود. 3. تغییر بار برودتی، اهمیت وجود مخزن در سیستم های ظرفیت بالا به هنگام تغییر در بار برودتی بیشتر جلوه میکند. تغییر بار برودتی: اهمیت وجود مخزن در سیستم های ظرفیت بالا به هنگام تغییر در بار برودتی بیشتر جلوه می کند. با توجه به کاربری مخزن نصب آن در سیستم های تبرید با ظرفیت پایین نظیر یخچال و فریزر ضرورتی ندارد ولی در تمام سیستم های تبرید با کندانسور هوایی مخزن مایع استفاده میکنیم. 1. سیستم تبرید نیاز به تعمیر و سرویس داشته باشد در چنین موقعیتی تمام ماده مبرد داخل سیکل را به صورت مایع در داخل مخزن جمع میکنند. Th​is article was cre​ated with GSA C᠎ontent Genera᠎to r  DEMO!

در یک سیکل تبرید بعد از رسیور است.

رسیور استیل قسمتی است که بعد از خرچنگی ها و شیشه رکوردر در انتهای خط شیر در داخل چال شیردوشی قرار می گیرد. بههمین دلیل است که همواره قسمتی از مبرد، حتی درخود رسیور بهصورت بخار در میآید. همینطور وظیفه رسیور جمع آوری مبرد تقطیر شده است و در وضعیت پمپ داون توانایی نگهداری گاز مبرد را در سیستم بر عهده میگیرد.این مخزن از جنس فولاد بوده و شامل شیرهای قطع و اطمینان می باشد. این مخزن از جنس فولاد بوده و شامل شیرهای قطع و اطمینان می باشد. به آهستگی شیر سرویس رانش کمپرسور را بسته و فورا دستور قطع کلید اصلی دستگاه را میدهیم. به آهستگی شیر سرویس رانش کمپرسور را بسته و فورا دستور قطع کلید اصلی دستگاه را می دهیم. محل قرار گیری شیر رسیور در یک سیکل تبرید بعد از رسیور است. از این شیر به منظور کنترل جریان مبرد در سیکل برودتی استفاده می شود و محل نصب آن در خروجی رسیور است.

شیر رسیور، شیری است که وظیفه کنترل میزان جریان سیال خروجی از رسیور را بر عهده دارد و در صورت به کار گیری از سیکل تیبرید محل قرار گیری شیر رسیور سردخانه دقیقا بعد از رسیور می باشد. محل نصب این شیر رسیور در خط جریان در خروجی رسیور است. شیر تنظیم کننده فشار رسیور دانفوس KVD بدین صورت عمل می کند که هرگاه فشار رسیور بیش از حد افت نماید باز می شود و گاز دیسشارژ را از قبل از کندانسور بای پس نموده و وارد خط مایع قبل از رسیور می نماید و تا هنگامی که فشار رسیور به فشار تنظیمی برسد باز می ماند. بهعبارتی دیگر، در سیستمی که رسیور وجود ندارد، همواره باید شارژ گازمبرد سیستم بهاندازه کافی (نه زیاد و نه کم) باشد اما در صورت وجود رسیور ، سیستم دیگر چندان به میزان شارژ گاز حساس نخواهد بود زیرا شارژ اضافهتر مشکلی ایجاد نکرده و بصورت مایع در رسیور ذخیره خواهد شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.