شاهرخ ضرغام شهید راهیان نور شد

[ad_1]

هیچکس باور نمی کرد که شاهرخ دیگر بین ما نیست. خیلی از بچه ها با صدای بلند گریه می کردند. سید را هم برای مداوا به بیمارستان فرستادیم. فردای آن روز یکی از دوستانم که مشغول تماشای رادیو و تلویزیون عراق بود، با نگرانی به سراغم آمد و با تعجب گفت: «شاهرخ شهید شد؟

به گزارش ایسنا، در سال 1401 ستاد راهیان از «شاهرخ ضرغام» به عنوان یکی از هفت شهید برجسته نام برد. به همین مناسبت مروری داریم بر زندگی این شهید.

شاهرخ ضرغام فرزند صدرالدین متولد 1328 در تهران از جمله لات هایی بود که با دم مسیحایی امام خمینی (ره) زنده شد و راهی را در پیش گرفت که در 16 آذر 1359 در آبادان راهی کربلا شد. و به یاران عاشورایی امام حسین (ع) رسید. . او مردی بود که در 31 سالگی زندگی عجیبی داشت. او از کودکی با هیکل درشت و قوی خود نشان داده که خلق و خوی قهرمانانه دارد. شاهرخ هرگز با زور و بی عدالتی سنگین نشد. دشمن ظالم و دوست مظلوم بود. در 12 سالگی طعم تلخ یک یتیم را چشید. از آن به بعد، او با مشکلاتی روبرو شد.

همرزمانش شهادتشان را چنین نقل کردند: کمکی نشد. توپخانه هم پشتیبانی نکرد. همه نیروها برگشتند. شب بود که به هتل رسیدیم. آقاسید (شهید سید مجتبی هاشمی – جانشین جنگ های نامنظم) را دیدم، خیلی درد داشت. اما با دیدن من با لبخندی بر لب گفت: خسته نباشی قهرمان، بعد مکثی کرد و با تعجب گفت: شاهرخ کجاست؟ بچه ها جمع شدند. نفس عمیقی کشیدم و چیزی نگفتم. وقتی سید منتظر جواب بود اشک در چشمانم حلقه زد. از چهره نگرانش متوجه می شدم.

هیچکس باور نمی کرد که شاهرخ دیگر بین ما نیست. خیلی از بچه ها با صدای بلند گریه می کردند. سید را هم برای مداوا به بیمارستان فرستادیم. فردای آن روز یکی از دوستانم که مشغول تماشای رادیو و تلویزیون عراق بود، با نگرانی به سراغم آمد و با تعجب گفت: «شاهرخ شهید شد؟ گفتم: این چطور؟ او گفت: «اکنون عراقی ها تصویر پیکر یک شهید را پخش کرده اند. بدن بی سرش پر از گلوله و ترکش شد و غرق در خون شد. سربازان عراقی در کنار جنازه او با شادی تشویق می کردند. رئیس مجلس عراق هم گفت ما شاهرخ جلاد حکومت ایران را کشتیم!

هیچ اثری از جسد شاهرخ پیدا نکردیم. شهید شد. شهید گمنام. از خدا خواست که همه را پاک کند. تمام گذشته شما چیز دیگری از او نمی خواست. نه نام، نه شهرت، نه قبر و نه هیچ چیز دیگری. اما یاد تو زنده است یاد او نه تنها در دل دوستانش، بلکه در دل همه ایرانیان زنده است. او مقبره ای دارد. آرامگاه او به وسعت تمام سرزمین های ایران زمین است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.