رشد پوشش گیاهی قطب جنوب و ثبت تغییرات

[ad_1]

تغییرات غیرمعمول در اکوسیستم های حساس قطبی در دهه گذشته شتاب گرفته است و یکی از پیامدهای آن رکورد رشد و تکثیر دو گیاه بومی قطب جنوب بوده است که با افزایش دما در منطقه به سرعت در حال گسترش هستند.

به گزارش ایسنا، افزایش تعداد گیاهان در جزایر اورکنی جنوبی از سال 2009 بیشتر از کل 50 سال گذشته بوده است و این رویداد همزمان با افزایش سریع دما و کاهش تعداد خزها رخ داده است. مهر و موم.

به گفته کارشناسان، دو گونه گیاهی به نام‌های Deschampsia Antarctica و Colobanthus prettynsis توسط محققان در این جزیره از دهه 1960 مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد که سرعت رشد گونه‌های گیاهی علفی بین سال‌های 2009 تا 2018 تقریباً پنج برابر سریع‌تر از سال‌های 1960 و 2009 بوده است. . .

در دهه گذشته، با وجود سرد شدن شدید دما در سال 2012، دمای سالانه تابستان از 0.02 به 0.27 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

پروفسور دانشگاه اینسوبریا در ایتالیا گفت: اکوسیستم های زمینی قطب جنوب به سرعت به تغییرات آب و هوایی واکنش نشان می دهند. انتظار داشتم سرعت رشد این گیاهان افزایش یابد، اما نه چندان. ما شواهد زیادی داریم مبنی بر اینکه یک تغییر بزرگ در قطب جنوب در حال وقوع است.

به گزارش گاردین، محرک اصلی تغییر، گرمایش بیشتر در تابستان است که یکی از طولانی‌ترین رکوردهای تغییر پوشش گیاهی در قطب جنوب است. دلیل دوم این است که تعداد کمتری فوک در جزیره وجود دارد که گیاهان را می کشد. مشخص نیست که چرا تعداد فوک ها کاهش یافته است، اما احتمالاً به تغییرات در دسترس بودن غذا و شرایط دریا مربوط می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.