دو کلاهک انتهایی و یک بدنه

دو کلاهک انتهایی و یک بدنه
بال ولو

بال ولو ها چگونه کار می کند؟ در نتیجه ، توابع مختلف مدار می تواند از جمله توزیع یا مخلوط کردن جریان ها حاصل شود. شیر های رزوه ای متداول هستند و در انواع مختلفی وجود دارند: بال ولو ها با تأیید برای سیال ها یا برنامه های خاص ، شیرهای کوچک توپی ، شیرهای توپی زاویه دار ، شیرهای توپی ISO-top ، شیرهای توپی با یک صافی یکپارچه و لیست ادامه دارد . برای برطرف کردن این احتمال، آببندهای لبه یا O رینگ خاص که برای چنین شرایط خدماتی مناسب هستند، در دسترس هستند. این بال ولو ها با دو ، سه یا چهار پورت طراحی شده اند ، می توانند برای سیال های خاص تأیید شوند ، دارای یک ISO-top و هر چیز دیگری که یک بال ولو استاندارد می تواند داشته باشد. شیر توپی همانند شیر پروانهای با عملکرد چرخشی (دوران ۹۰ درجه ی دیسک کره ی دریل شده) جریان را متوقف یا آزاد می کند. برای مقایسه کامل ، مقاله شیر دروازه در مقابل شیر توپی را بخوانید.  This content was gener​ated  with G SA Content​ Gen erator  DE MO.

برای مقایسه بین موارد استفاده از شیر توپی و شیر پروانه ای ، مقاله مقایسه پروانه و شیر توپی ما را بخوانید. همچنین درصورتی که بخواهیم دو جریان مختلف را با نسبتهای مشخص باهم ترکیب کرده یا یک جریان را به دو قسمت تقسیم کنیم استفاده از شیرهای توپی سه­ راهه توصیه میگردد که این وظیفه را به خوبی انجام می­دهند. توپی این شیر دارای سه سوراخ یا دریچه روی خود بوده و قادر است جریانی را که از یک طرف وارد می­شود را به دو قسمت تقسیم کند. البته که این شیرها برای گازها و سایر سیال ها بسیار عالی عمل می کنند. در این شیرها از یک توپ فلزی استفاده می شود که به صورت علامت بعلاوه، از یک جهت کاملاً باز بوده و از یک جهت مسدود است؛ که برای برقراری جریان سیال کافی است سمت باز شیر در مسیر جریان قرار بگیرد. تفاوت اصلی این است که درگاه خروجی در موقعیت بسته به محیط منفذ می شود. با چرخاندن توپی یک چهارم دور (90 درجه) به دور محور خود ، محیط می تواند از طریق آن جریان یابد یا مسدود شود.

این شیرآلات از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

بال ولو های دستی که می توانند به صورت دستی کار کنند می توانند به سرعت بسته شوند و بنابراین خطر چکش آب با محیط های جریان سریع وجود دارد. این امر با یک سوراخ کوچک که در توپ و بدنه شیر سوراخ می شود ، حاصل می شود. عدم وجود اتصالات روزهای در این شیر به معنای کوچکترین اندازه بدنه و کمترین میزان نشتی در بین این سه نوع است. در توپی ترنیون برای آب بندی اول از اورینگ و برای آب بندی دوم از گسکت گرافیتی اسپیرال وند استفاده می شود که در این صورت به هیچ وجه در اتصالات بدنه نشتی به بار نخواهد آمد. دو بخشی که توپ را محصور می کند تحت فشار قرار می گیرند یا جوش می خورند. این شیرآلات از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. شیرهای کروی از جنس فولاد ضد زنگ و کربن استیل ساخته شده و دارای قابلیت باز و بسته شدن سریع بوده و در نهایت از تعمیر و نگه داری راحتی برخوردار است. بنابراین شیرهای استیل یکپارچه نیستند و قطعات آن ها قابلیت جدا شدن را دارند. همه در داخل محفظه شیر قرار دارند (3). توپ از طریق آن دارای یک سوراخ است ، همانطور که در نمای مقطعی شکل 1 دیده می شود.

Post was cre​ated by GSA Content Generator  Dem​oversion!

داخل شیر توپی شناور، توپ با به هم فشردگی دو نشیمن الاستومری (elastomeric seats) بر توپ در جای خود قرار میگیرد. با گرم شدن سیستم گاز تولید شده و داخل شیر گسترش مییابد. بال ولو ها هیدرولیکی به دلیل درجه فشار بالا و مقاومت روغن هیدرولیک و گرمایشی مخصوص سیستم های هیدرولیکی و گرمایشی طراحی شده اند. مزیت این شیر آنست که هیچ اصطکاک اضافی وجود نخواهد داشت و تمیز کردن سیستم از لحاظ مکانیکی آسانتر خواهد بود. 1. از منظر طراحی: یکی از روش هایی که برای دسته بندی آن به کار می رود بر اساس طراحی آن ها است. قطعات به طور کلی توسط اتصالات پیچ و مهره به هم متصل می شوند. ساقه شیر (1) به توپی متصل است (4) و یا به صورت دستی کار می کند یا به طور خودکار (به صورت الکتریکی یا پنوماتیک) کار می کند. به طوری که با چرخش سیال (مبرد یا گاز، نفت، بخار و …) جریان را می توان مسدود یا باز کرد. بال در شیر های ترنیون ثابت و دو سیت رینگ شناور هستند که در راستای محور بال حرکت می کنند. مسیر ورود سیال به دو صورت امکان پذیر است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.