توجه به کشورهای همسایه در اولویت دولت سیزدهم است / ضرورت تسهیل در صدور روادید برای ایران و قزاقستان

[ad_1]

ایسنا/ گلستان سرپرست وزارت امور خارجه استان گلستان با تقدیر از رویکرد دولت سیزدهم به کشورهای همسایه گفت: به استانداران این اختیار داده شد تا از همه ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان خود استفاده کنند.

ذوالفقار امیرشاهی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: استان گلستان عصاره و چکیده ای از همه مجموعه ها، مولفه ها و ویژگی های ایران اسلامی، در واقع مجموعه ای از برکات خدادادی و اقتصادی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی و گردشگری به ویژه اقتصادی است. مولفه ها و کشاورزی در نگارخانه ایران قرار دارد و این استان سرشار از برکت و قابلیت های اقتصادی و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه 92 محصول باغی و زراعی در استان گلستان تولید می شود، افزود: از این تعداد 22 محصول باغی و 70 محصول زراعی است که این ظرفیت عظیم و متنوع در سایر استان ها کمتر دیده می شود و اگر حساب شده و حساب شده باشد و متخصص.” و بر اساس استانداردهای بین المللی و فناوری های روز و مدرنیته کار در این ظرفیت و تولید و صادرات آن فراتر از گلستانی ها در دستور کار قرار گرفته است که می تواند پاسخگوی نیاز استان های مختلف و سه کشور دیگر باشد.

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان به گسترش روابط استان گلستان با قزاقستان اشاره کرد و یادآور شد: می توانیم روابط خود را با دولت جمهوری قزاقستان در همه زمینه های فرهنگی گسترش دهیم. اقتصاد، گردشگری، تجارت و بازرگانی». ویروس بدنام کرونا ارتباطات در سراسر جهان از جمله روابط ما با همسایگانمان را محدود کرده است.

امیرشاهی گفت: امیدواریم دولت دوست و برادر قزاقستان در صدور روادید برای گردشگران ایرانی و علاقمندان به تماس با صنعت گران، تجار و بازرگانان قزاق کمک کند. “تلاش ما در وزارت امور خارجه”. کمک به بازرگانان و بازرگانان قزاقستان و تسهیل صدور ویزا به گونه ای که در زمان حضور در گلستان با توانمندی ها و توانمندی های بیشمار این استان آشنا شوند. در مقابل، ما از دولت قزاقستان انتظار داریم که برای ایرانیان روادید تسهیلاتی صادر کند تا بتوانیم از این قابلیت برای توسعه کامل روابط جمهوری اسلامی با دولت قزاقستان استفاده کنیم.

توسعه روابط علمی و آموزشی با دانشگاه های معتبر کشورهای همسایه

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران سال هاست پذیرای عده ای از قزاقستان بوده و این افراد جزو شهروندان کشورمان هستند و از این عزیزان می خواهم توانمندی ها و توانمندی های استان گلستان را به هموطنان آبا و اجدادی خود معرفی کنند تا آنها نیز.” منتظر حضور در گلستان باشید.

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان با تاکید بر اینکه شرایط لازم برای ورود گردشگران، تجار و صنعت گران از کشور دوست و برادر قزاقستان به گلستان پیش بینی شده است، تصریح کرد: با فعالیت و سرمایه گذاری در گلستان، گردشگران و بازرگانان قزاقستان می توانند در تمام بخش های کشاورزی، صنعت، دامداری، آبزی پروری و گردشگری سود خوبی به دست آورند.

امیرشاهی خاطرنشان کرد: دانشجویان کشورهای همسایه از جمله کشور دوست و خواهر قزاقستان می توانند از بستر فرهنگی، علمی، آموزشی و معنوی بسیار مناسبی در محیط آموزش عالی استان گلستان بهره مند شوند و از مزایای مختلف این استان برخوردار شوند و آماده توسعه هستند. ارتباط علمی و آموزشی با دانشگاه های معتبر کشورهای همسایه، تفاهم نامه همکاری های آموزشی کامل و تبادل استاد و دانشجو.

وی رویکرد دولت سیزدهم در قبال کشورهای همسایه را خوب ارزیابی کرد و افزود: به استانداران این اختیار داده شده است که از تمام ظرفیت استان برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان خود استفاده کنند و برای این کار سرمایه گذاران خارجی ابتدا باید ظرفیت ها و توانمندی های موجود در گلستان را بشناسند. استان برای سرمایه گذاری و تولید انواع کالاها و خدمات.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.