تلاش های کاخ سفید برای مقابله با تهدیدات هواپیماهای بدون سرنشین

[ad_1]

کاخ سفید به دنبال اختیارات گسترده‌تری از کنگره برای شناسایی و غیرفعال کردن پهپادهای تهدیدکننده است، از جمله درخواست اختیارات جدید برای حفاظت از فرودگاه‌ها و سازمان سیا و سایر ادارات دولتی.

کنگره ایالات متحده اختیارات وزارت امنیت داخلی و وزارت دادگستری را برای از کار انداختن یا از بین بردن پهپادهای تهدید کننده در سال 2018 گسترش داد، اما طبق گزارش کنگره ایالات متحده، دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن می گوید که با افزایش ثبت نام هواپیماهای بدون سرنشین به اختیارات بیشتری نیاز دارد. .

این دستور که در ماه جاری به کنگره ارسال شد، اختیارات رهگیری و انهدام هواپیماهای بدون سرنشین را به آژانس هایی مانند سیا و وزارت امور خارجه برای دفاع از تأسیسات ایالات متحده تعمیم می دهد.

دولت بایدن می‌گوید سیا به این اختیار نیاز دارد تا به سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم خارجی که اطلاعات مربوط به پرسنل، تأسیسات و فعالیت‌های داخل ایالات متحده را جمع‌آوری می‌کنند، پاسخ مؤثری بدهد.

این پیشنهاد همچنین شامل گسترش توانایی صاحبان پهپاد برای رهگیری پهپادها و سایر زیرساخت‌های حساس مانند پالایشگاه‌ها و همچنین اجازه به سازمان‌های مجری قانون محلی و ایالتی برای انجام این کار است، اما مجاز به انهدام هواپیماهای بدون سرنشین نیستند.

کاخ سفید “برنامه اقدام ملی برای سیستم های ضد پهپاد محلی” خود را منتشر کرد و گفت که پایگاه داده ردیابی حوادث پهپاد را برای درک بهتر تهدید داخلی ایجاد خواهد کرد.

کاخ سفید همچنین گفت که تکثیر هواپیماهای بدون سرنشین «تهدیدهای جدیدی برای امنیت عمومی، خصوصی و ملی ایجاد می‌کند. اپراتورهای مخرب از هواپیماهای بدون سرنشین برای ارتکاب جرم، کشف و نظارت غیرقانونی و انجام جاسوسی صنعتی استفاده می کنند.

بیش از 800000 پهپاد در ایالات متحده به ثبت رسیده است. کاخ سفید به ارزیابی سال 2018 FBI اشاره کرد که می‌گوید هواپیماهای بدون سرنشین احتمالاً برای تسهیل حمله به یک هدف آسیب‌پذیر در ایالات متحده استفاده می‌شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.