ترشکاری چیست؟؟

301 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی
تراشکاری, تراش منوال

پاسخ به این سؤال مهم بر عهده متخصصین رشته ماشین ابزار و تراشکاری و فرزکاری است. تراشکاری قطعات سخت کاری شده به عنوان یکی از راه های جایگزین عملیات سنگ زنی است که علاوه بر کیفیت و انعطاف پذیری بالاتر ، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیز می شود. روش تراشکاری قطعات سختکاری شده برای تولید قطعاتی همچون سیلندر، هوزینگ کلاچ، پینیون فرمان، پیستون، روتور ترمز، سیت ولو و دنده های انتقال قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید برای سفارش تراشکاری قطعات سختکاری شده با تیم تخصصی کاوه ساخت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ارائه شده توسط کارشناسان کاوه ساخت بهره مند گردید. جنس ابزار برشی مورد استفاده در تراشکاری قطعات سختکاری شده باید از سرامیک هایی با سختی 50 تا 60 HRC باشد. تراشکاری یکی از پرکاربردترین روش های فرم دهی به قطعات فلزی است که توسط بسیاری از صنعت گران برای تولید قطعه های دوار مورد استفاده در صنایع گوناگون بکار گرفته می شود. به طور معمول ، ریسندگی فلزی به یک باند مستلزم ، معمولاً از چوب ساخته شده است ، که به عنوان الگویی است که قطعه کار روی آن شکل می گیرد (شکل های نامتقارن ساخته می شود ، اما یک تکنیک بسیار پیشرفته است). ᠎This post was g᠎enerat​ed by GSA Con tent G​en erator Demov ersion .

این کار معمولاً در یک کوله نگه داشته می شود ، اما چاکهای با دقت 3 و 6 فک نیز معمولاً بکار می رود. تراش دستی – در این تراش ها ، دست زدن به ابزار به صورت دستی انجام می شود و بنابراین دقت کار به مهارت شخصی که دستگاه را نیز بر عهده دارد بستگی دارد. قرار دارد بوسیله دست قابل کنترل و بار دادن است از طرفی در زیر آن صفحه صاف و مدوری قرار دارد که محیط آن بین صفر تا ۱۸۰ درجه مدرج شدهاست. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت دستگاه تراش را در فرمها و شکلهای مختلفی میسازند اکثر قطعات ماشین الات دارای مقاطع دایرهای بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده در صنعت میباشد. از طرفی چون برای انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند بدین جهت دارای مراحل سرعت بیشتر و می باشد که برای انجام کارهای بزرگ بسیار مناسب است، و از نظر استحکام بر سایر ماشینها نیز برتری داشته و می توان برای تولیدهای کم مورد استفاده قرار داد.

دارای طول 115 میلیمتر می باشد. برای تعیین مقدار بار یعنی پیشروی رنده هنگام تراش از جعبه دندهای که در زیر جعبه دنده محور اصلی قرار گرفتهاست که شامل جفت چرخ دندههایی با نسبتهای معینی میباشد استفاده میگردد مقدار پیشروی (بار) ۰٫۰۰۲ تا ۰٫۱۳۰ اینچ (۰٫۵ تا ۳٫۳ میلیمتر) در نظر گرفته شده مقدار بار لازم بوسیله دسته روی پوسته با جابجایی آن مشخص میشود. تراشکاری یکی از قدیمی ترین فرایندهای ماشینکاری است – ریشه در مصر باستان ، آشور و یونان دارد – و همچنین ، در هسته اصلی آن ، یکی از اساسی ترین است. کاوه ساخت با بهره مندی از کادری مجرب و کار آزموده خدمات تراشکاری قطعات فلزی را با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می دهد. زیرا وقتیکه سرعت برش بیش از حد لازم باشد باعث مستهلک شدن سریع ابزار و خراب شدن کار میگردد. سرعت برش کمتر از حد مجاز موجب کندی کار و در نتیجه عدم تولید محصول بطور سریع خواهد بود. دوام ابزار: منظور از دوام ابزار ،زمانی است که با رنده تیز شده بتوان براده برداری کرد و در صورت ثابت بودن سایر عوامل تعیین کننده ،هر چه سرعت برش بیشتر انتخاب گردد،دوام ابزار کمتر خواهد بود.

قید و بند برای مونتاژ قطعات طوری طراحی شد که بتوان آنرا بر روی دستگاه تراش نصب کرد. محور D مجوف و به شکل لوله است ، این محور روی دو تکیه گاه بدنه مرغک ثابت (A) تکیه دارد و بدنه به طور ثابت روی میز تراش نصب گردیده است. انتهای مخروط ناقص مرغک ثابت که با فشار ، روی مقر خود در انتها ی سمت راست محور ، تکیه دارد. با چرخاندن چرخ دستی، مرغک ثابت محور میتواند داخل جا مرغک که در پیشانی سمت راست قطعه کار قرار دارد جابگیرد. از مزایای تراشکاری قطعات سخت کاری شده می توان به بالابردن بهره وری، کاهش هزینه های تولید قطعه، امکان تولید قطعات فلزی با پیچیدگی ظاهری بالاتر، صرفه جویی در مصرف خنک کننده و سنگ، سهولت و انعطاف پذیری انجام کار برای تراش بخش های داخلی و خارجی قطعه اشاره نمود. یک آسیاب همچنین می تواند قطعات پیچیده تری نسبت به تراش برش دهد. جنس قطعه کار: با توجه به جنس قطعه کار ،سرعت برش انتخاب میشود و هر چه جنس کار سخت تر میگردد،براده برداری مشکل تر شده و حرارت؛یعنی هر چه جنس کار سخت تر باشد به همان نسبت سرعت برش کمتر انتخاب میگردد. ما میله های تراش خود را با قطر 3 “(75 میلی متر) و قطعه قطعه قطعه قطعه کار را با قطعه 10” (254 میلی متر) تغذیه می کنیم.

اسپیندل یک قطعه خاص بین موتور و محور دستگاه است.

ابزار برش به سختی در پست ابزار كه در برابر كارهای گردان تغذیه می شود ، نگه داشته می شود. از جمله عواملی که در سرعت انجام تراشکاری نقش اساسی ایفا می کنند، می توان به: جنس و سختی قطعه، سختی ابزار تراشکاری، مایع خنک کننده مورد استفاده، زاویه تراش قطعه، قدرت دستگاه تراش و سطح مقطع براده اشاره نمود. فرایند تراشکاری با ایجاد تراش و کاهش جرم قطعات با برداره برداری از قطعه انجام می گیرد و تا زمانی که قطعه اولیه به شکل مورد نظر تبدیل شود فرایند براده برداری از فلز ادامه می یابد. اسپیندل یک قطعه خاص بین موتور و محور دستگاه است. در این ماشین وسیله چرخش محور اصلی بوسیله دست بود، یک دست گرداننده محور آن (محور کار) مستقیما روی دستگاه که به محور اصلی متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به میله پیچ بری متصل میباشد قرار گرفتهاست. برای انجام عملیات پیچ تراشی، از رنده های پیچ بری در ماشین تراشکاری استفاده می شود. کارهایی که با این ماشین می توان انجام داد با سایر ماشین ها تقریباً غیر عملی و یا مقرون بصرفه نیست.

2- فرزکاری درجه2 معادل 860 ساعت می باشد که بطور نظری و عملی در کارگاه آموزش می بینند. 1- تراشکاری درجه2 معادل 800 ساعت. 1- قالبسازی درجه2 معادل900 ساعت. کوچکترین تراش ها “تراش جواهرات” یا “دستگاه ساعت ساز” هستند ، که اگرچه اغلب به اندازه کافی کوچک در یک دست قرار می گیرند ، به طور معمول در یک نیمکت چسبانده می شوند. بدین معنی که دو سر چوب را بین دو درخت قرار داده و یک طناب به شاخه درخت بسته و آنرا حول چوب مورد نظر پیچیده و طرف دیگر طناب را شخص دیگری گرفته و با دست طناب را به حرکت در میآورد شخص دومی که در طرف مقابل قرار گرفته با رنده چوب را میتراشید این قدیمی ترین روش تراش چوب بودهاست. نشستن در بالای اسلایس متقابل معمولاً اسلاید دیگری به نام استراحت مرکب است که 2 محور حرکت اضافی ، دوار و خطی را فراهم می کند. بعلاوه چون از این ماشین برای آموزش و کارهای کوچک استفاده میشود اغلب دستگاه انتقال حرکت آنها بصورت چرخ تسمهای ساخته میشوند. این نوع ماشین تراش برای آموزش و تراش کارهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و چون اغلب کارها را بین دو مرغک میتراشند بهمین جهت آنرا ماشین تراش مرغک دار میگویند.

و چون از آنها برای کارهای کوچک و بزرگ استفاده میشود معمولا آنها را به دو صورت رومیزی و پایه دار در دسترس قرار میدهند. از نظر اندازه، به دو شکل تقسیم میشوند؛ ماشین تراش کوچک رومیزی و ماشین تراش کوچک پایه دار. •در سالهای ۱۸۰۰ و ۱۸۳۰ در ایالات متحده آمریکا ماشینهای تراشی ساخته شد که با بدنه چوبی و پایه آهنی مجهز بود. بطور کلی اصول اساسی ماشینهای تراش بر مبنای عمل فلز تراش پایه گذاری شدهاست و نیز عمل فلز تراشی با ماشینهای تراش سبب برداشت براده توسط لبه برش دنده و حرکت برادهها در طول سطح براده رنده میباشد. بعلاوه چرخش چرخ دستی موافق عقربه ساعت نیز سبب میگردد که محور (مرغک در داخل محور محکم شود.) بسمت قطعه کار جلو برود. سرعت ماشین برحسب اندازه و نوع قطعه کار و نوع دنده تراشی که بکار برده میشود تعیین میگردد. ت. البته در پیچ تراشی، خشن تراشی و برداشتن بار زیاد نیز از آن استفاده میشود. بدیهی است که برای تراشکاری قطعات با دستگاه برش باید سختی قطعه از سختی تجهیزی که برای تراش از آن استفاده می شود بیشتر باشد تا عملیات تراشکاری با مشکل مواجه نگردد.

پایداری مناسب در ماشینکاری، کلمپ قطعه و همراستایی قطعه بسیار حیاتی می باشد. ابزار تراشکاری دایره بسیار وسیعی از ابزار های صنعتی هستند از برقو و قلاویز گرفته تا انواع فرز ، تیغچه و سه نظام ها. این شرکت از دهه 60 در زمینه های زیر فعالیت دارد: – نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش کارخانه ماشین سازی تبریز – تعمیرو نگهداری و NET کارخانجات – تجهیز گارگاههای آموزشی و دانشگاهها – مشاوره و ارائه چیدمان و نقشه برای کارگاه ها – تعمیرات انواع ماشین آلات سی ان سی -تعمیرات برد های مکانیکی – تعمیرات تابلو برق های انواع ماشین آلات و بروز رسانی تابلو فرمان – فروش کلیه مطعلقات ماشین آلات (سه نظام و چهار نظام و لینت ها و . از ابزار مهم در صنعت تراشو سوراخکاری فلزات میتوان به اینسرت تراشکاری (الماس تراشکاری ) و انواع هلدر تراشکاری و انواع مته و کفتراش و روتراش و مرغک گردان و سه نظام و چهار نظام و سایر اشاره کرد. با سوار کردن وسائل و دستگاههای یدکی روی ماشینهای تراش دامنه فعالیت آن بسیار گسترش پیدا کرده بطوریکه میتوان بوسیله آنها عملیات مختلفی انجام داد مثلا با قرار دادن ابزارهایی مانند برقو، قلاویز و مته عملیاتی چون برقوکاری، قلاویز زنی و سوراخکاری روی ماشین تراش بسادگی انجام پذیر میباشد.

هنرجویان این رشته نیز مانند رشته های قبل علاوه بر 31 واحد درس سال اول متوسطه در سال دوم و سوم باید حدوداً 22 واحد عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی را که جمعاً 96 واحد می باشد بگذرانند تا دیپلم خود را اخذ نمایند. دانش آموزان سال اول که پس از گذراندن 31 واحد درسی وارد این رشته می شوند در سال دوم و سوم حدود 22واحد درس عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی را که جمعاً 96 واحد می شود با موفقیت بگذرانند دیپلم این رشته را اخذ می نمایند. هنرجویان این رشته در طی دو سال تحصیلی در هنرستان حدود 22 واحد درس عمومی 12 واحد اخـتیاری و 31 واحد درس مهارتی و تکمیلی را که با دروس سال اول 96 واحد خواهد بود دیپلم خود را دریافت خواهند کرد. هنرجویان این رشته در طی دوسال تحصیل در هنرستان تقریباً 22 واحد عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی می گذرانند که با دروس سال اول متوسطه 96 واحد خواهد بود که دیپلم خود را دریافت می نمایند. این اسب بخار بود و امکان تولید توپهای بسیار دقیق تر و نیرومندتری را برای موفقیت در جنگ انقلابی آمریکا در اواخر قرن 18 فراهم می کرد.

آسیب های چشمی به دلیل برخورد ریز تراشه های فلز با صطح خارجی و حتی داخلی چشم آمار بسیار بالایی را به خود تراشکاری cnc اختصاص می دهند. حرکت دادن این قطعات به شکل افقی بسیار سخت است و به همین دلیل معمولاً به صورت ثابت به کار برده میشوند. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت تراشکاری قطعات با کارشناسان کاوه ساخت ارتباط برقرار نمایید. برای استعلام قیمت خدمات تراشکاری قطعات فلزی می توانید با مشاورین کاوه ساخت تماس بگیرید و پس از ارئه اطلاعات مورد نیاز، هزینه های انجام تراشکاری قطعات فلزی را جویا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توانایی های ما ، نگاهی به جدول مشخصات ما در زیر بیاندازید ، یا تماس ما برای درخواست یک نقل قول رایگان! هنرجویان پس از آموزش این مهارتها توانایی کار با دستگاه های تراشکاریف جوشکاری، سوراخکاری، سوهانکاری، فرزکاری عمودی و افقی و دیگر دستگاه های مربوطه را خواهند داشت و قادر به ساخت انواع قطعات صنعتی و چرخ دنده ها را خواهند بود. تراشکاری قطعات سخت کاری شده معمولا به عملیات تراش قطعات فولادی اطلاق می شود که درجه سختی آن ها در بازه 44 تا 66 HRC قرار دارد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.