به من گفتند یک بار دیگر برو چمن، دوومیدانی را تعطیل کنیم!

[ad_1]

دبیر هیأت دو و میدانی خوزستان گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: اگر ورزشکاران روی چمن ورزشگاه تختی بدومند، دوره را تعطیل می کنم.

به گزارش ایسنا، دو و میدانی یکی از ورزش های مادر و مهمی است که بیشترین مدال را در مسابقات بین المللی دارد و در بسیاری از کشورها جایگاه ویژه ای دارد اما این ورزش در ایران همیشه مظلوم بوده و اهمیت چندانی ندارد. چندی پیش شورای دو و میدانی خوزستان مدعی شد که اداره کل ورزش و جوانان این استان به ورزشکاران اجازه تمرین در ورزشگاه تختی را نمی دهد.

سعید پویا، دبیر هیات دوومیدانی خوزستان درباره این اتفاق به ایسنا گفت: در ورزشگاه تختی اهواز پیست دو و میدانی داریم که تنها پیست استاندارد استان خوزستان است. چند روز پیش آقای بنی تمیم مدیر کل ورزش و جوانان استان به من زنگ زد که چرا تو چمن کار می کنی؟ من هم پاسخ دادم زمین هایی که نمی توانیم در پیست انجام دهیم. او گفت که اگر دونده برگردد و روی چمن کار کند، راهرو را می بندم.

وی افزود: باشگاه های فوتبال خوزستان خصوصی هستند و بد نیست ورزشکارانی که زیر نظر اداره کل هستند به دلیل باشگاه های خصوصی اخراج شوند. اگر باشگاه های خصوصی توانایی تیم سازی و تهیه زمین را ندارند نباید تیم تشکیل دهند. وقتی صحبت از المپیک ورزشی می شود به ما می گویند روی مدال های کم حساب کنید اما از طرفی می گویند از کسانی که قهرمان و شایسته هستند نام ببرید تا به پیست بیایند و به جز این نفرات وارد پیست نشوند. اگر آن افراد بروند، ما جایگزینی برای آنها نخواهیم داشت، زیرا در را به روی بقیه می بندیم.

پویا با بیان اینکه در حال حاضر نمی توانیم در تختی تمرین کنیم، افزود: گفتند تا چمن بازسازی نشود به تختی نرویم تا ببینیم چه می شود. الان هم تحت عنوان کرونا جلوی او را می گیرند در حالی که ورزشکاری استانداردی دارد که به او اجازه می دهد با رعایت فاصله فیزیکی تمرین کند. ورزشکاران ما روزهای زوج در پایه قهرمانی وزنه می زنند و چون پیست برای تمرین ندارند در پارک های زمین تمرین می کنند.

دبیر هیات دوومیدانی خوزستان ادامه داد: ورزشگاه الغدیر را با بودجه کلانی ساختند و الان باید همین مبلغ را خرج کنند تا درست شود اما گفتند برویم. این ورزشگاه در خارج از شهر قرار دارد و نوجوانان اجازه حضور در آن را ندارند. از طرفی جای امنی برای دختران نیست.

پویا با بیان اینکه در دولت دنبال ورزشکاری هستیم که وزیر ورزش دونده اوست، ادامه داد: از روزی که آقای دوومیدانی حل شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.