برگزاری رژه روز ارتش با ماشین در خراسان جنوبی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی فرمانده ارشد ارتش در خراسان جنوبی گفت: مراسم رژه «ارتش و ارتش جمهوری اسلامی» 30 فروردین در بیرجند از خیابان پاسداران تا بلوار پیامبر اعظم (ص) با خودروی سواری برگزار می شود.

سردار سرتیپ دوم ستاد جلیل شاطری امروز چهارشنبه 24 فروردین ماه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با توجه به تداوم شیوع کرونا با حضور باشکوه نیروهای مسلح مستقر در خراسان جنوبی و با رعایت نکات بهداشتی، رژه 30 فروردین برگزار می شود. دستورالعمل های بهداشتی

به گزارش ایسنا، وی از برپایی نمایشگاه توانمندی ها و تجهیزات ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مدت سه روز از 27 فروردین ماه در مهمانسرای میلاد بیرجند خبر داد و گفت: همچنین به مناسبت روز، خدمات پزشکی رایگان ارائه می شود. در روستاهای فقیرنشین ظرفیت بیمارستان ارتش بوعلی فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه 29 فروردین هر سال یادآور فرمان تاریخی، اندیشمندانه و دوراندیشانه امام خمینی (ره) برای تعیین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت: هست و خواهد بود.

فرمانده لشکر 30 ارتش، برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور نیروهای مسلح، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با فرزندان بی سرپرست بیت امام علی (ع) بیرجند، برپایی ايستگاه صلواتي و توزيع افطار، اهداي خون توسط نظاميان در مجموع، توزيع 3000 پرس غذاي گرم را از ديگر برنامه هاي ويژه روز ارتش برشمرد.

امیر شاطری بیان کرد: ارتش از ابتدای شیوع کرونا 500 میلیارد تومان برای انجام اقدامات درمانی و خدمات رسانی به مردم و محرومیت زدایی در این مقطع حساس کشور هزینه کرده است که بخشی از آن در خراسان جنوبی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز ارتش انقلابی، مکتبی و ولایی در اوج اقتدار قرار دارد، گفت: قدرتی که شکننده نیست، اما قدرتی پایدار است و اجازه تهاجم به هیچ نقطه ای از ایران اسلامی را نخواهیم داد. “

فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی گفت: ما خواهان صلح هستیم، اما برای دفاع و حراست از جمهوری اسلامی ایران از کسی دلجویی نمی کنیم و هیچ جریانی در کار ما دخالت نمی کند، بنابراین تنها جریانی که دنبال می کنیم خط قرمز ولایت است. و رهبری.” است.

وی با تاکید بر اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کفش، کلاه ایمنی و تجهیزات ارتش توسط کشورهای خارجی به ویژه آمریکا تامین می شد، افزود: بیعت یاران ارتش با امام راحل، ستون فقرات رژیم پهلوی را شکست. در 18 بهمن 1357 و تمامی حامیان این رژیم تا پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 از ارتش ناامید بودند.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آرام آرام همه دشمنان به فکر انحلال ارتش افتادند و برای آن نقشه های مختلفی اندیشیدند اما دشمنان در برنامه های خود و در رساندن پیام تاریخی امام راحل در آن مقطع حساس ناکام ماندند. تاریخ در راستای اتحاد نیروهای انقلابی در ارتش ایران، 29 فروردین به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 30 ادامه داد: دشمنان یک جنگ هشت ساله را علیه ما طراحی کردند و از سه محور به جبهه‌های شمالی، مرکزی و جنوبی کشور حمله کردند، اما ارتش با تجهیزات کمتر و سایر نیروهای مسلح، ضبط کرد. هشت سال دفاع مقدس». و دشمن نتوانست حتی یک وجب به میهن ما حمله کند.

وی گفت: پس از جنگ، ارتش بازسازی و نوسازی شد تا انسجام بیشتری داشته باشد که در استقرار تمامی تجهیزات جدید به نقطه عطفی رسید و امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان است. دنیا. دنیا.”

امیر شاطری از پوپولیسم به عنوان یکی از رویکردهای اصلی ارتش یاد کرد و گفت: ارتش در بلایای طبیعی همواره در خط مقدم مردم قرار دارد و در کنار اقدامات عملیاتی، راهبردی و لجستیکی پیشگام طرح های پوپولیستی است.

وی در خصوص موضوع مرزبانان غیرمجاز گفت: در طول مرزی که ارتش جمهوری اسلامی ایران در خراسان جنوبی حفظ می کند هیچ نیروی پیاده و سواره نظام وارد خاک جمهوری اسلامی نمی شود.

فرمانده ارشد ارتش در خراسان جنوبی افزود: برخی از تصاویر و کلیپ ها در فضای مجازی جعلی است و سامانه های نظارت تصویری نقاط صفر مرزی را رصد می کنند، اما افرادی را داریم که به مرزهایی مراجعه می کنند که از ورود آنها جلوگیری شده و یا به مراجع قضایی تحویل داده می شود. به کشورشان بازگشتند.” .

وی افزود: با توجه به رصد نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در مرز، این جابجایی جمعیتی که در فضای مجازی منتشر می شود کذب محض است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.