بازگشایی مدارس استان کرمان از ۱۴ فروردین

[ad_1]

ایسنا/ کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به آغاز به کار کلیه مدارس استان از فردا یکشنبه 14 فروردین 1401 گفت: مدارس آماده بازگشایی هستند.

رضا رضایی در گفتگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی عصر بهار سیمای مرکز کرمان به تشریح برنامه راه اندازی مدرسه پرداخت و گفت: در اجرای مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا از فردا یکشنبه 14 فروردین ماه 1401 با توجه به وضعیت رنگ آمیزی مدارس و کلاس ها غیبت فقط برای دانش آموزانی که به این بیماری مبتلا هستند موجه است و در این زمینه با مدرسه هماهنگ شود.

وی افزود: بر این اساس دانش آموزان پنج روز در هفته در مدرسه حضور خواهند داشت و کلاس های درس بدون گروه بندی و با حضور همه دانش آموزان طبق روال قبل قبل از بیماری عروق کرونر تشکیل می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از خانواده ها و دانش آموزان خواست هنگام حضور در مدارس از ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات توجیهی اتخاذ شده، مدارس نیز باید موارد بهداشتی را رعایت کرده و در کلاس تهویه مطبوع انجام شود.

رضایی با بیان اینکه شرط دریافت سه نوبت واکسن برای دانش آموزان ضروری نیست، همچنین توصیه کرد دانش آموزان در آینده نزدیک واکسینه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پاسخ به این سوال که آیا بازگشایی مدارس باعث افزایش شهریه مدارس می شود، گفت: بازگشایی مدارس از 13 فروردین هیچ افزایشی در هزینه ها ایجاد نمی کند.

رضا رضایی در پایان ضمن تشکر از تاخیر یک ساعته استاندار در راه اندازی ادارات و ارگان های دولتی در روز یکشنبه برای بازگشایی مدارس و همراهی والدین به همراه فرزندانشان برای حضور در مدارس، گفت: این تاخیر تنها به دلیل شروع به کار مدارس در زمان مقرر است. طبق برنامه هفتگی.»

وی همچنین با اشاره به مشکلات احتمالی روزهای ابتدایی مدارس در زمینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی گفت: این موضوع با هماهنگی مدیران مدارس به تدریج مرتفع شده و در روزهای آینده امکان استفاده دانش آموزان از خدمات حمل و نقل فراهم می شود. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.