بازگرداندن نوستالژی دو سال دوری از سرزمین های نور

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی همه ساله در ایام نوروز و تعطیلات تابستان اردوهای راهیان نور برگزار می شود که معمولاً این سفر معنوی با استقبال مردمی همراه است.

شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن منجر به توقف دو ساله این اردوهای معنوی شد و به همین دلیل امسال زائران با شوری مضاعف در این رویداد آموزشی و معرفتی شرکت کردند.

حضور بر مزار شهدا توفیق الهی است

مریم رهرو، دانشجوی ارشد این دانشگاه به ایسنا گفت: اولین بار که با دوستانم ثبت نام کردیم، سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

وی حضور بر سر مزار شهدا را توفیق الهی دانست و خاطرنشان کرد: احساس می کنم دوباره متولد شده ام و احساس انسانی را دارم که به تازگی خود و خدایش را شناخته است.

جشن تولدم را در کنار مزار شهدا برگزار کردم

ملیحه شیرزاد یکی از مسافران راهیان نور گفت: از دوران مدرسه تا چند سال پیش همیشه سعی می کردم اردوهای راهیان نور را ترک نکنم اما شیوع ویروس کرونا این موهبت معنوی را از من سلب کرد اما امسال توانستم به زیارت بروم. شهدا. دوباره.”

وی ادامه داد: من همیشه به کسانی که مراسم عقد خود را در کنار مزار شهدا انجام می دهند غبطه می خورم، تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم و امسال به همراه خانواده به اردوی راهیان نور آمدم تا تولدم را در اینجا جشن بگیرم. برای.

بازگرداندن نوستالژی دو سال دوری از سرزمین های نور

صاحب هر عقیدتی سیاسی خود را مدیون شهداست

رضا مهزاد که خود را وکیل دادگستری معرفی می کند، گفت: شهدا متعلق به همه مردم هستند، هیچ حزب و گروهی نباید آنها را به نفع خود مصادره کند، همه به هر عقیده سیاسی و هر طرز فکری مدیون آنها هستند.

تحصیلکرده، بی سواد، کوچک و بزرگ، همه می دانیم که شهدا چه کار بزرگی برای ما کردند، تصادفی نیست که الان در امنیت هستیم.»

اعزام 60 دستگاه اتوبوس از آذربایجان غربی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور

عزت الله ابراهیمی جانشین سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال 4 هزار و 500 نفر از آذربایجان غربی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

این مسئول نقطه خودجوش اردوهای راهیان نور در سال جاری را حضور خودجوش خانواده ها عنوان کرد و گفت: 683 نفر به صورت خانوادگی در این اردوها حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون 973 خواهر در قالب کاروان های دانشجویی و خانوادگی پذیرفته شده اند، اضافه کرد: پیش بینی می شود تعداد خواهران زائر افزایش یابد چرا که بسیج محله کاروان های خود را در چند روز اخیر اعزام خواهد کرد.

معاون نور، ارتش و گردشگری سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال 60 دستگاه اتوبوس برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند که هر کدام یک کاروان هستند، اظهار داشت: این تعداد اتوبوس به صورت کاروانی در حال انجام است. آمبولانس کاروان و همچنین خودروی حامل تیم اجرایی شامل پزشک، مسئول بهداشت، راوی و روحانی را همراهی می کند.

حضور یک مسئول بهداشت در هر کاروان به دلیل شیوع کرونا

وی بیان کرد: حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد، بنابراین در دو سال گذشته اردوهای کامینهو دالوز متوقف شده و تمام تمرکز سپاه بر اجرای رزمایش برای کمک به مومنان، حمایت از اقشار آسیب پذیر، کمک های پزشکی بوده است. و سلامتی”.

این مسئول ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در هر کاروان، فردی به نام مسئول سلامت زائران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی شما را همراهی می کند.

بازگرداندن نوستالژی دو سال دوری از سرزمین های نور

اردوهای کامینهو دا لوز فرصتی برای دیدار با شهدا است

ابراهیمی گفت: زائران از مناطق عملیاتی دوکوهه، فتح المبین، شهدای گمنام اندیمشک، اروندکنار، علقمه، شلمچه، طلائیه، هویزه و معراج بازدید خواهند کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا در دو سال گذشته کمپ های کامینهو دالوز برگزار نشده است، ادامه داد: اما امسال این کمپ ها با حضور مسئول بهداشت در این شهر راه اندازی می شود. هر کاروان طبق دستورالعمل.بهداشتی.

معاون نور، ارتش و گردشگری سپاه شهدای آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از استقبال اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان از این رویداد فرهنگی آموزشی، گفت: این روحیه مردمی مخصوصاً جوانان برای دشمن وحشتناک است.»

ابراهیمی خاطرنشان کرد: این اردوها فرصتی ارزشمند برای تقرب به ذات اقدس الهی و شناخت شهداست و از این طریق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی نهادینه می شود.

به گزارش ایسنا؛ این اردوها فرصت ارزشمندی برای کسب آگاهی از انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان اسلام است و خوشبختانه جوانان و خانواده ها هر ساله با شور و اشتیاق مضاعف در آن شرکت می کنند. این کودک دو ساله نیز با این سفر توانبخشی شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.