ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید برای باز کردن فصل جدیدی در همکاری‌های گسترده آماده شوند

[ad_1]

رئیس نمایندگی دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در نشست شورای حکام درباره اجرای پادمان‌ها در جمهوری اسلامی ایران، مواضع اصولی تهران را خطاب به نمایندگان کشورهای عضو خطاب قرار داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا قائبی، رئیس هیات ایرانی با تاکید بر اینکه ایران به عنوان یکی از اعضای مسئول سازمان ملل متحد به اجرای تعهدات خود در چارچوب توافق جامع پادمان (CSA) متعهد است و به این مهم ادامه خواهد داد، افزود. ، نشان دهنده پیشرفت های حاصل شده در رسیدگی به مسائل پادمانی است که قبلاً به شورای حکام گزارش شده بود و این پیشرفت نتیجه همکاری متقابل سازنده بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

وی افزود: ما خوشحالیم که این رویکرد و همچنین فعالیت های حقیقت یاب انجام شده در سایت دو، آژانس را قادر می سازد ارزیابی کند که این دیگر یک موضوع پادمان باقیمانده نیست.

قائبی تاکید کرد: بیانیه مشترک ایران و آژانس در 5 مارس 2022 نشان دهنده احترام ایران به رویه ها، اساسنامه و کار حرفه ای آژانس و همچنین عزم ایران برای همکاری با آژانس است. شورای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موفق است، ایران و آژانس باید آماده باشند تا فصل جدیدی را در همکاری‌های گسترده بگشایند و چنین شرایطی حل و فصل سریع برای پایان دادن به مسائل پادمانی باقی مانده را می‌طلبد.»

وی تاکید کرد: امیدواریم پیرو گزارش مدیرکل، اعضای شورای حکام اقدامات مناسبی را برای حمایت از بسته شدن این موضوعات در دستور کار شورای حکام انجام دهند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.