اولین مرکز جامع درمان و بازپروری معتادان در ایلام افتتاح شد

[ad_1]

ایسنا/ ایلام مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: اولین مرکز جامع ترک اعتیاد و ترک اعتیاد در ایلام ظرفیت پذیرش 100 بیمار را دارد.

«زهرا همتی» در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز جامع ترک و ترک اعتیاد در ایلام گفت: مراکز جامع مراکزی هستند که با رویکرد تلفیقی و با استفاده از تمامی استانداردهای رایج درمان و بازپروری اعتیاد زیر نظر دفاتر مددکاری اجتماعی در سراسر کشور فعالیت می کنند. کشور.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام افزود: این مرکز با ظرفیت پذیرش 100 نفر به صورت خصوصی زیر نظر این اداره کل فعالیت می کند و توانبخشی آنها همراه با آنها انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: معتادان متجاهر پذیرفته شده در این مراکز به مدت چهار ماه در این مرکز می مانند و به مدت هشت ماه با خانواده های خود ارتباط خواهند داشت و به درمان و اشتغال زایی خود ادامه می دهند.

همتی گفت: در این نوع از مراکز بستری بر اساس مدل مراکز اسکان میان مدت است، بنابراین سم زدایی در پرهیز به مدت دو هفته انجام می شود. با درمان بیمار به صورت اقامت 24 ساعته در مرکز، فرد بهبودیافته ترخیص می شود و درمان در 52 جلسه درمانی سرپایی بر اساس رویکرد و مدل مراکز درمانی سرپایی به مدت هشت ماه ادامه می یابد.

وی افزود: طی هشت ماه درمان سرپایی، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی در این مرکز ایجاد شد و افراد بهبود یافته می توانند در این کارگاه ها فعالیت کنند و یا با استفاده از طرح مدیریت موردی و الگوی پایش شرایط اجتماعی و اقتصادی، فرد بهبود یافته می تواند. شغل پیدا کن.” برای رسیدن به توانمندی اقتصادی به خود قبلی خود بازگردید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.