انتقاد هند از فشار آمریکا برای کاهش خرید گاز روسیه: اروپا بیشتر خرید می کند!

[ad_1]

در بحبوحه فشار آمریکا بر جهان برای کاهش خرید گاز از روسیه، وزیر امور خارجه هند از خرید گاز کشورش دفاع کرد و گفت مصرف گاز روسیه در اروپا چندین برابر اروپاست.هند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند با انتقاد از خرید انرژی هند از روسیه، چنین خریدی را برای تضمین امنیت انرژی هند ضروری دانست.

وی در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود و همچنین وزرای دفاع آمریکا و هند گفت: اگر به خرید انرژی از روسیه فکر می کنید، پیشنهاد می کنم روی اروپا تمرکز کنید.

این دفاع در حالی صورت می گیرد که دولت ایالات متحده بر کشورهای سراسر جهان فشار می آورد تا خرید نفت و گاز روسیه را محدود کنند. واشنگتن به دنبال افزایش فشار اقتصادی بر مسکو برای حمله به اوکراین است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت که دولت امیدوار است متحدان و شرکا خرید انرژی روسیه را افزایش ندهند.

وی گفت: ما کشورها را تشویق می کنیم که انرژی بیشتری از روسیه نخرند.

دیدار وزیر امور خارجه آمریکا و هند و هند پس از دیدار مجازی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نارندرا مودی، نخست وزیر هند انجام شد.

بایدن گفت که ایالات متحده و هند در مورد تهاجم روسیه به اوکراین و راه‌های مدیریت «اثرات بی‌ثبات‌کننده» این حمله در حال رایزنی نزدیک هستند.

دهلی نو از محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین خودداری کرد، اما مودی گفت که قتل ادعایی روسیه در بوچا “بسیار نگران کننده” بود.

هند تاکنون در برابر فشارهای آمریکا برای کاهش خرید نفت و گاز روسیه مقاومت کرده و در رای گیری مجمع عمومی سازمان ملل برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل شرکت نکرده است.

واشنگتن همچنین در حال بررسی تحریم های احتمالی علیه هند به دلیل خرید سامانه دفاعی پیشرفته اس-400 از روسیه است.

بلینکن گفت که هنوز هیچ تصمیمی در مورد مستثنی کردن هند از تحریم ها (علیه روسیه) گرفته نشده است، اما ایالات متحده همچنان “تمام کشورها را تشویق می کند تا معاملات عمده در مورد سیستم های تسلیحاتی روسیه را مسدود کنند، به ویژه با توجه به آنچه روسیه در اوکراین انجام می دهد.” »

وی افزود: هنوز تصمیمی برای تحریم یا محرومیت (برخی کشورها) نگرفته ایم، واضح است که رابطه دیرینه ای بین هند و روسیه از جمله در زمینه تجهیزات نظامی وجود دارد، این رابطه سال ها شکل گرفته است. زمانی که نمی توانستیم با هند شریک باشیم.

بلینکن ادامه داد: “اما اکنون ما می‌توانیم و مشتاقیم که چنین شرکای باشیم و شریک امنیتی منتخب هند باشیم.” این بخشی از بحثی است که امروز در مورد آن صحبت کردیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.