استولتنبرگ: چین با دروغ و اطلاعات نادرست از روسیه حمایت می کند

[ad_1]

دبیرکل ناتو به خبرنگاران گفت که چین با انتشار «اخبار جعلی و اطلاعات نادرست» درباره درگیری در اوکراین از روسیه حمایت می کند.

به نقل از ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، ائتلاف می‌خواهد چین در برابر روسیه بایستد، اما بعید است پکن به آن گوش کند.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: «پکن به روسیه پیوسته است تا حق کشورهای مستقل را برای انتخاب مسیر خود زیر سوال ببرد. چین از روسیه حمایت سیاسی کرده است که شامل انتشار اکاذیب و اطلاعات نادرست است.

مشخص نیست که استولتنبرگ به چه نمونه هایی از “دروغ و اطلاعات نادرست” اشاره می کرد، اما چین، مانند روسیه، از آزمایشگاه های بیولوژیکی با بودجه ایالات متحده در اوکراین انتقاد کرده است. مقامات آمریکایی این ادعا را رد کرده اند که آزمایشگاه های تحقیقاتی اوکراین روی سلاح های بیولوژیکی کار می کنند.

پکن همچنین از اعمال تحریم های روسیه علیه اوکراین خودداری کرد. دولت چین به طور رسمی حق اوکراین برای تمامیت ارضی را به رسمیت شناخته است، اما پیشروی های مستمر ناتو در شرق اروپا را کلید اصلی درگیری اخیر در اوکراین می داند.

وی گفت: رهبران ناتو نقش چین را در کنفرانس امروز بازی می کنند و از ابرقدرت آسیایی می خواهند که به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل مسئولانه عمل کند و از حمایت از تلاش های جنگی روسیه و دیگران خودداری کند. جهان خواهان پایان فوری و مسالمت آمیز این جنگ است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.