از سرگیری پروژه سی شب سی مسجد پس از دو سال وقفه در بابل

[ad_1]

ایسنا/ مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از اجرای یازدهمین سال طرح سی شب و سی مسجد پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا در ماه مبارک رمضان امسال با محوریت آموزش سلامت و سبک زندگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مظفرپور رئیس دانشگاه گفت: ماه مبارک رمضان برای اولین بار در سال 1389 در کشور راه اندازی شد.

دکتر. سیدعلی مظفرپور از دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: هدف از اجرای این طرح ویزیت رایگان نیازمندان روستاها و جلب رضایت اقشار آسیب پذیر، حضور پزشکان در مسجد در ماه مبارک رمضان و گسترش روزافزون است. علم و معنویت، جهادی و داوطلبانه در بین جامعه پزشکی، آموزش حضوری و تهیه وسایل آموزشی ویژه روزه داران و بیماری های شایع، خدمت رسانی صادقانه به پرسنل پزشکی و حضور ملموس کارکنان و پزشکان در بین مردم. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: طرح سی شب سی مسجد با همکاری بسیار صمیمانه و جدی بسیج جامعه پزشکی و با حضور بیش از 200 فوق تخصص، متخصص، پزشک عمومی، دندانپزشک، پرستار و ماماها، 115، سخنرانان (آموزش بهداشت و پیشگیری از کرونا و …)، خدمات دندانپزشکی سیار، واکسیناسیون علیه کرونا، ترویج زایمان طبیعی و بارداری، اندازه گیری فشار خون و گلوکز خون، مراجعه به مامایی.

مظفرپور تصریح کرد: این طرح برای اولین بار در سال 89 در کشور با 10 پزشک عمومی، 3 متخصص، 17 پرستار از دانشگاه علوم پزشکی بابل و در سال 1377 با کمک بیش از 56 پزشک متخصص و فوق تخصص، 10 نفر اجرا شد. پزشکان عمومی، 11 دندانپزشک، 81 پرستار و 22 ماما، 75 همکار اورژانس از 115 دانشگاه، 15 مدرس (آموزش بهداشت).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه در این 30 شب حضور فعال داشته و خدمات دندانپزشکی سرپایی شامل کشیدن، جرم گیری، فیلینگ و … را ارائه خواهد کرد.

مظفرپور تصریح کرد: یکی دیگر از نکات مهم در طرح «سی شب شصت مسجد» در سال جاری بحث آموزش هدفمند و ارتقای سطح آگاهی جامعه شهری و روستایی در خصوص سبک زندگی و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر توسط دانشکده خواهد بود. اعضای دانشگاه.” علوم پزشکی بابل و کارشناسان مربوطه اداره می شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.