احداث دو پارک جنگلی بین ایران و عراق

[ad_1]

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از ایجاد دو پارک در مرز ایران و عراق در مسیر زائران اربعین برای مهار گرد و غبار خبر داد.

به گزارش ایسنا رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در 23 فروردین 1401 از ایجاد دو پارک جنگلی بزرگ در مسیر اربعین بین ایران و عراق خبر داد و گفت: این پارک ها به منظور رفاه حال زائران و زائران ساخته می شود. کنترل گرد و غبار.”

مسعود منصور در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص طرح سید الشهدا نیز گفت: بخشی از این طرح در عراق و در مسیر زائران اربعین است و بخشی دیگر در ایران است. طبق پیش‌بینی‌ها، 15 هزار هکتار جنگل در داخل ایران و 15 هزار هکتار در عراق کشت می‌شود که 82 کیلومتر آن در داخل کشور عراق طراحی و در دو طرف جاده در دو ستون 5 ردیفه کاشته می‌شود.

وی افزود: قبل از شیوع کرونا 15 کیلومتر از این طرح اجرا می شد اما در دو سال اخیر به دلیل شرایط کرونا کار جدیدی انجام نشده است. امیدواریم دستگاه های ذی صلاح مانند وزارت کشور برای تکمیل این پروژه همکاری کنند، زیرا نه تنها محیط زیست مسئول این امر است، بلکه بسیاری از سازمان های دیگر نیز مسئول هستند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: احداث دو پارک 1900 هکتاری در عراق پیش بینی شده است و پیش بینی می کنیم امسال وارد فاز اجرایی شود که البته شروع این اقدام منوط به توافق و رایزنی است. بین دو کشور.”

وی با بیان اینکه این اقدام دو هدف را دنبال می کند، تصریح کرد: هدف اول توسعه فضای سبز و مهار ریزگردها و هدف دوم که بسیار ارزشمند است این است که این پارک در مسیر زائران امام حسین (ع) قرار گیرد و ما امیدواریم که وزارت کشور و سایر نهادها و وزارت امور خارجه عراق نیز برای اجرای این طرح همکاری کنند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در پاسخ به این سوال ایسنا که چه نوع گیاهانی در این پارک ها کاشته می شود؟ شرایط – کاشته خواهد شد.

منصور در پایان تصریح کرد: وظیفه تامین و تولید نهال را بر عهده گرفته ایم و در نهالستان های شهر مهران تولید می شود و کاشت، کاشت و مراقبت با مشارکت کشور عراق انجام می شود و یک در هر هکتار 150 اصله نهال کاشته می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.