آیا آمریکایی ها به دنبال “پلان B” در افغانستان هستند؟

[ad_1]

یک کارشناس مسائل افغانستان با تاکید بر اینکه کشورهای همسایه افغانستان را به صورت منطقه ای هماهنگ می کنند، گفت: با توجه به اظهارات اخیر ترامپ و زلمی خلیل زاد، اگر آمریکایی ها در طرح B (پیشینه) موفق نباشند، احتمالا شکست خواهند خورد. برای ناامنی مدیریت شده اجرا شود.

مجتبی نوروزی در گفت وگو با ایسنا، در تحلیل سومین اجلاس سران کشورهای همسایه افغانستان و موضوعاتی مانند عادی سازی روابط با طالبان، اظهار کرد: آنها بر دولت فراگیر با توجه به نقش زنان، آموزش و … تاکید کردند.

وی افزود: به نظر می رسد بحث سازوکار ارتباطی است نه عادی سازی و این موضوع از سوی رسانه های نزدیک به طالبان مطرح شده است در حالی که در این جلسه بر تعامل بیشتر با دولت برای آوردن امارت اسلامی تاکید شد. در حالت واکنش

این کارشناس مسائل افغانستان همچنین درباره اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد، نماینده سابق آمریکا در افغانستان در نشست امنیتی اسلام آباد اظهار داشت: در اینجا دو موضوع وجود دارد. اولین مورد این است که توافق دوحه همچنین وجوه و اسنادی را که تعامل ایالات متحده با طالبان را در قالب اسناد سری دنبال می کند، پنهان کرده است. نکته دوم این است: طرح B چیست؟ اگر آمریکایی‌ها نتوانند دولت ائتلافی تشکیل دهند، برای به دست آوردن قدرت و مدیریت کشورهای همسایه از جمله چین، روسیه و ایران، به سمت طرح B یعنی ناامنی مدیریت شده می‌روند. داشتن.

وی خاطرنشان کرد: بی رحمی خلیل زاد همیشه نقش مهمی دارد، اگر در چارچوب جمهوری خواهان به مسائل افغانستان نگاه کنیم دو دیدگاه وجود دارد، آنها یک نوع نگاه به افغانستان دارند، نگاه ترامپ برای بازگشت به افغانستان ایجاد ایجاد است. ناامنی ایجاد کرد

نوروزی درباره رویکرد ایران به افغانستان گفت: «چند اصل وجود دارد. اینکه ایران هر اقدامی را انجام دهد با هماهنگی کشورهای منطقه اتفاق خواهد افتاد. ایران هیچ اقدام جدیدی در داخل افغانستان انجام نخواهد داد. چه به رسمیت شناختن طالبان و چه منزوی کردن آنها. در واقع نوعی هماهنگی منطقه ای روی این موضوع وجود دارد و این سیاست بسیار درست است.

این کارشناس مسائل افغانستان خاطرنشان کرد: این نشست ها که در سه مرحله با حضور کشورهای همسایه افغانستان برگزار شد، با هدف ایجاد هماهنگی نسبی صورت گرفت. وقتی طالبان این نوع حکومت را اعلام نکند و حکومت تایید نشود، جمهوری اسلامی ایران به سمت به رسمیت شناختن آن حرکت نخواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لایسنس نود ۳۲ مخصوص ویندوز سرور بیت استور

لایسنس نود ۳۲ منحصر ویندوز سرور – بیت استور خرید آنتی ویروس , خرید آنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.