آمریکا: با توافق فاصله داریم/ ایران باید تصمیم بگیرد | شمخانی: توافق در وین در دسترس است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «ایران باید تصمیم بگیرد که یا بر شروط فرابرجامی اش پافشاری کند یا اینکه می خواهد به سرعت به توافق دست یابد.»

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس پرس، ایالات متحده گفت پس از ارزیابی خوشبینانه اتحادیه اروپا از سفر به تهران، هنوز مطمئن نیست که آیا برجام می تواند احیا شود یا خیر.

 

به گزارش انتخاب؛ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از سفر انریکه مورا به تهران قدردانی کرد، اما افزود: «با این وجود، در حال حاضر با توافق فاصله داریم.»

 

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «ایران باید تصمیم بگیرد که یا بر شروط فرابرجامی اش پافشاری کند یا اینکه می خواهد به سرعت به توافق دست یابد، توافقی که به اعتقاد ما منافع همه طرف‌ها را تامین می‌کند».

 

وی گفت: «ما و شرکایمان آماده ایم، مدتی است که آماده ایم. اکنون این موضوع به ایران بستگی دارد.»

 

 شمخانی: توافق در وین در دسترس است

 علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در توییتی نوشت: مذاکرات وین به مرحله‌ای رسیده که گره‌ آن تنها با پایبندی طرف خاطی به راهکارهای منطقی و اصولی ایران باز می‌شود. آمریکا با بدعهدی و اروپا با بی‌عملی، فرصت بهره‌مندی از حسن‌نیت اثبات شده ایران را به نابودی کشاندند. اگر اراده‌ای برای بازگشت دارند، ما آماده‌ایم و توافق در دسترس است.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قطر: سران ایران به ما خبر دادند که آماده یک راه حل بینابین درباره پرونده هسته‌ای هستند

مجموعه: اخبار سیاست خارجی تاریخ انتشار : شنبه, 31 ارديبهشت 1401 22:42 وزیر امور خارجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.